Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Fagyállóba áztatott kenyér...

Fagyállóba áztatott kenyér hatásos patkány írtószer?

Figyelt kérdés
nov. 10. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen, csak azt a háziállatok is szeretik az édeskés íze miatt.

Vigyázz, hogy csak a patkány jusson hozzá.

nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak 1 db patkányt f0gsz vele kinyírni, a többi nem eszi majd meg.
nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Az első választ hasznosnak jelöltem a figyelmeztetése miatt, de szerintem nem mész vele sokra.

A patkányok okos állatok, ellenük nem véletlenül kell extra lassan ható mérget használni, hiszen napokat várnak, hogy lássák, mi történik az "előkóstolóval".

Sőt, ha találnak más bevált kaját, lehet egy sem nyúl hozzá.

Szóval nagyobb eséllyel nyírsz ki valami odatévedt házállatot vagy hasznos vadállatot, mint amennyi kárt tehetsz benne a patkánypopulációban.

nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Patkány fogó némi dióbéllel az hatásos nagyon.(ha okos ha nem a dió győz)

A tetem eltávolítása után le szoktam fújni a csapdát alkoholos fertőtlenítővel így nem marad szag rajta.

nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma már direkt keserítik, undort keltővé teszik a fagyállókat - rá is van írva - hogy az álletok ne fogyasszák el (és véletlenül az emberek se). Tényleg édeskés az íze, ezért pusztult el tőle sok állat.

Szóval nem valószínű, hogy a patkány meg fogja enni. Ráadásul hamar szétázik a kenyér és nem lesz mit megennie.

Ahogy 3-as írja, a patkány okos. Csak 1 max 2 példány fog megdögleni. A többi nem fog belőle enni.

Küzdöttünk annak idején amikor sok kacsánk volt velük és csak valami spéci méreg hatott amit egy gázmester hozott. 1 hétig hozzá sem nyúltak. Csak amikor látták hogy az egyik társukra nem hatott. Aztán végülis hatott, de addigra már az egész populációjuk bezabált belőle.

nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Az ősi módszer a száraz gipsszel kevert búzaliszt (legalábbis ezt olvastam). A gipsz megköt a patkány emésztőrendszerében.
nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindent kipróbáltam, a ketrec vált be legjobban és a betanított kandúr macskám. Ma is fogott egy hatalmas vemhes patkányt amit a padunk alatt gyűjt rendszeresen leharapott fejjel. A fagyálló semmilyen formában nem fogyott, a méreg is csak úgy ha kicsomagoltam és darával kevertem össze. Valószínűleg ismerik mert első pillanatban óckodtak a csalik láttán és amikor elhordták a malacokhoz nagyon meglepődtem hogy talán velük akarták letesztelni.
nov. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!