Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska ellen mi a...

Ágyi poloska ellen mi a leghatásosabb írtószer amit használnak?

Figyelt kérdés

Már harmadszorra jön ki a "szakember", semmit nem talál, befúj 10 perc alatt gyorsan ilyen pumpás permetezővel, már aznap vagy a következő éjszaka csípésekre ébredek.


Valószínűleg kóklereket hívtunk, mert még nekünk kellett szólni, hogy a fali képek alá is nyomjanak írtószert.


Erre kifizettem 40ezer ft-ot, mert a 3. "garanciális " volt.


Szerintem én alaposabban megcsináltam volna, ha veszek 5 flakon írtószert a boltban.


Még azt se mondták, hogy mossuk ki az ágyneműt 60fokon.


Esetleg tudnátok megbízható, alapos cégeket ajánlani Budapesten, akik lehetőleg hatásos írtószert használnak, és nem 10 perc alatt rohannak végig 2 szobán?



2023. júl. 30. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ők csinálták. Hidegködöt is bevetnek.


[link]

2023. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam Abatox volt, de már első irtás után nem tapasztalom a jelenlétüket, de még rátolok egy kört, meg a harmadikat is. Amúgy ezzel permetezte tele az ágyat-suobát Tathrin EC

(permetezés)

5 % cipermetrin +

2 % imidakloprid

2023. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az irtás után aznap/másnap csípésekre ébredsz, az normális. Nem hat azonnal az irtószer, és felbolydulnak a dögök, sokkal jobban csípnek, mint előtte.

Az is normális, hogy több irtás kell, mert a petékre nem hatnak ezek a szerek. Viszont nálunk pl. a második irtás előtt el lett mondva, hogy nagyon alaposan takarítsuk körbe az ágyat, szegélylécet, stb, ahol sok nyomát látták nekik, hogy ne maradjon petezsák sehol. (Ez ugye az első irtásnál nem szabad, mert a lakás átforgatásával csak szétzavarod őket.)


Ha ilyeneket nem mondanak el, nem segítenek, az tényleg gáz.

Nálunk egy Bugzero nevű cég volt annak idején, de úgy, hogy az AgroHydro-t néztem ki neten és velük léptem kapcsolatba, szóval gondolom valamo partnercég lehet.

Nálunk nagyon durva fertőzés volt, azt gondoltam, sose szabadulunk meg, de a második kör után így is eltűntek, a garanciálisra nem volt szükség.

2023. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én tökre megértem, hogy kell a szernek is hatás stb, de a 3. írtás után is?


De sajnos ez a ház ahol élünk full fertőzött ahogy hallom, szóval itt nincs menekvés, ez lesz amíg itt élünk.


2 évig nem volt, előtte pár havonta behoztunk 1-1 db-ot a lépcsőházból valahogy, azt kiírtottam házilag (biokill-el), de ez most valami brutális ahhoz képest, már több darabot is fogtam saját kezűleg, de így is van csípés minden 3-4. nap.

2023. júl. 30. 11:03
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben jelezzétek a közös képviselet felé, hogy a házból újra és újra visszafertőződtök. Ilyenkor házközponti irtás kell, amiben ő tud eljárni, különben tényleg nem lesz megoldás. :(
2023. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőház MINDEN lakását át kell nézetni szakemberrel. Nálunk egy Bábolna-i cég végezte és ők néztek át tüzetesen minden lakást - nálunk nem észleltek semmit, nem is permeteztek. Négy vagy öt lakás volt fertőzött, háromszori irtás után végleg elpusztultak. A szomszédokat is át kell nézetni és ott is irtatni, mert átvándorol a csővezetékek mellett. Szeretik a meleget, a meleg csöveket. Nálunk a közös költségből lett fizetve, hiszen közérdek a pusztításuk..
2023. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a mellettem lakók utolsó utáni alja emberek, koszban, piszokban élnek, semmivel nem törődnek. Ők hozták be 10en éve ide a bogarakat először.


Közös képveseletnek lett már jelezve más szomszédok által, a válasz az volt hogy "csak nem gondoljuk hogy erre költ majd a ház százezreket, oldja meg mindenki magának".


Már egy emelettel lejjebb viszem a szemetet, meg 3x letörlöm a lábam mielőtt a lakásbe lépnék, mert ez a fogyatékos csak úgy kiönti a szemtet zsák nélkül, gondolom így szétszórva a felporszívózott bogarakat a folyosón / ledobóban.


Egy a szerencsénk, hogy nem az a fajta panel lakás ahol a konnektorokon át lehet látni, hanem falon kívüli konnektorok vannak. Abban az esetben már végünk lenne.



Ántsz felé esetleg lehetne ezt jelezni?

2023. júl. 30. 11:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogjatok össze a többi lakóval, és váltsátok le a közös képviseletet, ha kell.

"Közös képveseletnek lett már jelezve más szomszédok által, a válasz az volt hogy "csak nem gondoljuk hogy erre költ majd a ház százezreket, oldja meg mindenki magának"."

A ti pénzetekből mennek a százezrek, úgyhogy arra költhetik, amire ti engedélyt adtok. Hívassatok össze rendkívüli közgyűlést.

2023. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon komplikált itt a helyzet, ez az új közös képviselet már, rengeteg tartozása van a háznak. Arra nincs pénz konkrétan, hogy a bejárati kaput megcsinálják.
2023. júl. 30. 16:35
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt fogom csinálni mostantól, hogy befújom a bejárati ajtó környékét pár naponta poloskaírtóval.
2023. júl. 30. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!