Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloskànak mindig van nyoma?

Ágyi poloskànak mindig van nyoma?

Figyelt kérdés

Csípések vannak heti többször új, àgyi poloskàra utalo jel: ürülék, vedlés nyom nincs.

Apró, szabad szemmel alig észrevehető aranysàrga bogarat láttam kétszer, de nem tudtam azonosítani? Lárva lehetett vagy valami màs?



nov. 26. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Apró, szabad szemmel alig észrevehető aranysàrga bogarat láttam..."

Lehet fiatal poloska, amelyik csak többszöri vérszívás és vedlés után éri el az almamag méretű sötétszínű formát.

nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ettől félek én is. :(

Házilag tenyleg eselytelen kiirtani őket? Ha nincs akiből vért szívjon, elpusztul egy idő utan? Vagy arra ne varjak?

nov. 26. 18:19
 3/16 A kérdező kommentje:

Ozonnal ki ehet őket írtani?


Irtàsig távol lehet tartani őket valahogy? Pl testapolo aminek az illatat nem bírják vagy ilyenek?

nov. 26. 18:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs akiből vért szívjon, elpusztul egy idő utan?"

Állítólag 6 hónapig is bírják evés nélkül. :-(

"Házilag tenyleg eselytelen kiirtani őket?"

Nekem úgy kezdődött, hogy néhány csípést találtam magamon. Éjszakánként nagyjából egyszer-kétszer 3-at, egymás közelében.

Azután úgy tűnik, hogy egy egészen kis populációt (talán néhány rovar) sikerült legyőzni. Sok leírás van erről a neten. Fontos, hogy nem szabad őket szétzavarni, vagy széthurcolni a lakásban. Kiporszívóztam az ágyat. Kimostam az ágyneműt meg egy-két ruhát, amit az ágy közelében is használtam. Vettem egy flakon (400ml) Bio Kill ágyipoloska-irtót. Bepermeteztem vele az ágyat, meg az ágy 1 méteres környékét. (El is fogyott.)

Nem mentem át másik szobába, mert állítólag ettől szétszélednek. Csak vastag zoknit húztam, rá a pizsamára. A lábamat már nem tudták csípni, a nyakamat meg nem találták meg. Aztán eltünt minden nyomuk. (Mákszemnyi fekete gombócok a lepedőn.) Feltehetően szép lassan megmérgeződtek, ahogy minden éjjel keresztülmasíroztak a mérgezett területen.

Azután 2 hét múlva megint szétpermeteztem egy flakonnyi poloskaírtót, biztos, ami biztos.

nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos most este làttam a kislànyom testén hgy teljesen szétcsípkedték :( Eddig 1- 2 csípése volt pár napinként, most nem tudom mi tortent de emiatt ma màr nem ott alszunk. Napkozbe mindent kimostan 60 fokon amit abbol a szobàból kihoztunk, remelem így nem hordtuk szét.


Az az erdekes hgy reggel, ejjel semmi vakarozas ilyesmi, délután, estére lobbannak be a csípései.

nov. 26. 20:58
 6/16 A kérdező kommentje:

De jó neked ,ügyes vagy hgy meg tudtàl zabadulni tőlük!


Ezek a szerek emberekre mennyire àrtalmasak? Azert te is azt lélegezted éjszakánként. Én ettől agyon tartok. Főleg a gyerekek miatt

nov. 26. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:

"Az az erdekes hgy reggel, ejjel semmi vakarozas ilyesmi, délután, estére lobbannak be a csípései."

Allergiás reakció miatt viszketnek a csípések. Teljesen egyéni, hogy kinél mennyire vörösödik be vagy mennyire viszket. (Nekem semennyire :-) ) Vannak patikai és háziszerek is, amik enyhítik a viszketést. Keress rá a neten (rovarcsípés viszketés enyhít) vagy kérj ilyet a patikában.

"Ezek a szerek emberekre mennyire àrtalmasak?"

Eleve csak rovarölőszerek vannak benne, amik a melegvérűekre nem hatnak. Kipermetezéskor nem jó belélegezni, de manapság már mindenkinek van ff2 maszkja. Szemüveg és utána kézmosás. 1 órára ott kell hagyni a helységet, azalatt megszárad. Utána már csak arra kerül rá a szer, aki a padlón csúszkál. A gyerekenek ezt nem szabad hagyni a permetezett területen. A levegőben nem lesz belőle semmi.

"de emiatt ma màr nem ott alszunk."

Ha van egy férfiember a családban, akiért nem kár :-) annak ott kellene aludni, ahol a poloskák voltak. Különben szétszélednek a lakásban és nem lehet tudni, hogy hol kell permetezni. (Én is ott aludtam az ágyamban továbbra is, mert az interneten ez a tanács.)

A többi ágyat (a gyerekekét) körbe lehet venni kétoldalas ragasztóval. Vagy olyan üvegcsészére, tálkába állítani, amire a poloskák nem tudnak felmászni. Az üvegről lecsúsznak.

nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ha van egy férfiember a családban, akiért nem kár :-) annak ott kellene aludni, ahol a poloskák voltak."

Még egy dolog: Ha nem vagy elég elszánt, rátermett és áldozatokra képes, hogy megküzdj egy olyan fajjal, amelyik évmilliók óta erre a küzdelemre specializálódott, akkor minél előbb hívj hivatásos rovarirtókat.

Mert azok szobaszám alapján számláznak. És ha több szobára is szétvándorolnak a poloskák, akkor az többszörösbe kerül majd. :-)

nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ozonos gépet tudnék kolcsonkerni. Az esetleg?
nov. 27. 11:27
 10/16 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem hgy a masik szobába miert lett neki reggelre ujra csipes. Kizartnak gondolnám hgy ott is van. Ahhoz azert nagyobb fertozodottsegnek kellene lenni minthgy sehol semmi nyoma, nem?
nov. 27. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!