Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mezei poloskának létezik...

A mezei poloskának létezik természetes ellensége?

Figyelt kérdés
Arra zöld vagy barna színű rettenetes büdös poloskára gondolok. Az ehhez hasonló bogaraknak mi haszna van?
2018. aug. 23. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

1: Igen, az ember.

2: Semmi. És akkor mi van?

2018. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az és akkor mi van-t lehagyhattad volna, nem tudom miért baj,hogy megkérdeztem.
2018. aug. 23. 12:31
 3/15 Wadmalac ***** válasza:
85%

1. tachinid légy és a Trissolcus basalis darázs, mindkettő poloskákra rakja a petéit. Ezzel speciel az a baj, hogy egyik sem európai faj, itt nincs.

De a magyarországi rovarevő madarak több mint háromnegyede megeszi, vagy legalábbis a fiókáival megeteti (kussolsz, azt eszed ami van).


2. nem is értem. A természetben semmi sem azért van ,mert haszna van. Konkrétan annak a madárnak, parazita rovarnak ,amelyik megeszi, hasznos. De a természet nem tervezett valami. Krecionista-szagot érzek.

2018. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
81%

"nem tudom miért baj,hogy megkérdeztem."

Azért, mert a bigott vallásosok meg a kreacionisták erőltetik azt, hogy a természetben, a komplett univerzumban mindennek szerepe, célja van, amit A NAGY TERVEZŐ kitalált, ők nem fogadják el, hogy a világot a természeti törvények alakítják, nem tudatos szándék.


Amint egy ilyen kérdés, elhangzik ,hogy mi a haszna valami természetben létrejött dolognak, rögtön ez az első és egyértelmű következtetés, hogy az illető vallási, kreacionista hozzáállású.

Mert aki nem az, az TUDJA, hogy semmi sem azért létezik a természetben ,mert haszna van.

2018. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 Köszi szépen. Így értettem a hasznosságot, hogy megeszi-e valami. De megkaptam rá a választ.
2018. aug. 23. 12:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A kertekben, gazdaságokban nagy kártevő. Sajnos csak pókot láttam vacsorázni belőle. A póknak aznap hasznos volt, a paradicsomnak, és nekem nem.
2018. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#3 Értem amit írsz, de nekem meg sem fordult a fejemben, hogy erre a kérdésre bárki is rásütné, hogy valami ideológia miatt tettem fel így. Nem ez volt a szándékom.
2018. aug. 23. 12:45
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nincs természetes ellensége, ezért is tudott ennyire elszaporodni sajnos. Haszna nincs, kártékony rovar, de kb kiirthatatlan.
2018. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Az a "zöld vagy barna büdös poloska" nem mezei poloska, hanem a címeres vagy a pajzsos poloskák családjába tartozó fajok valamelyike (bogyómászó poloskák, bencepoloska stb).


Ezeknek hazánkban nagyon sok természetes ellensége van, ezek közül vannak fajspecifikusak, ezeket a konkrét poloskafaj ismeretében lehet felsorolni (főként fonalasgombák, baktériumok, vírusok, parazitoid rovarok).


Vannak azonban polifág természetes ellenségek is nagy számban, mint például az rovarevő énekesmadarak, rovarevő kisemlősök, kétéltűek, gyíkok, de például különféle pókok hálójában is gyakran láttam fennakadni.

2018. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kérdező elég nyilvánvalóan a vándorpoloskára gondolt, attól, hogy nem tudja a nevét, még nem kell kiforgatni a kérdést.
2018. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!