Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kb 1 hete napi 2 egeret fogok...

Kb 1 hete napi 2 egeret fogok a sufniban - elfogynak egy idő után, ennél valami hatékonyabb módszer kell, vagy reménytelen ?

Figyelt kérdés

Van egy sufni, ahol krumplit, hagymát, ilyesmiket tárolunk. Kb 2 hete észrevettem, hogy egér van. Kitettem egy hagyományos rugós egérfogót szalonnabőrrel és azóta stabilan megvan a napi 2 egér.

Érdekes módon az ételre (krumpli, alma) nem mentek rá.

Megszabadulok így egy idő után tőlük, tegyek ki valami mérget, vagy fogadjam el, hogy ez így marad?



dec. 21. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lassan elfogynak, kitartás.Mindenfelé sok van.
dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mezei pocok lehet, nem? Azok vannak idén borzasztóan elszaporodva. Nálam azok jöttek be kárt csinálni. De egy idő után nyilván elfogynak. Kb. 10-15 évvel ezelőtt is volt egy ilyen óriási pocoknépesség, aztán a következő évben már alig lehetett látni egy-kettőt. Szerintem valami betegség végzett velük a télen.

Vegyél még vagy 2 fogót, annyival gyorsabban fognak elfogyni. Még mindig sokkal olcsóbb dolog, mint folyamatosan a mérgeket venni. (Plusz így a macskákat se mérgezed. A megfogott egereket ki lehet rakni valahová, hogy a szomszéd macskák megtalálják, és odaszokjanak, ha nincs sajátod.) Én diót használok a fogókra.

dec. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez rendes, normális egér, de tényleg fogynak szép lassan, már volt olyan nap, amikor egyet se fogott.
dec. 28. 13:51
 4/7 anonim válasza:
Aha, nekem egy van a konyhában de a 7 bio egérfogók rá sem hederítenek. Ott fut és szarnak rá. Rendszeresen látom éjjel futni. Egérfogóba nem megy bele.
dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Biztos nem jó csalit használsz. Mit teszel rá?

dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sajtot, macskatápot (azt eszi esténként, csak szereti)
dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A sajtra nem szoktak rámenni, a macskatápra is csak ritkán.

A dió a csodafegyver. Bármilyen régi, avas dió jó. Meg kell oldani valami rézdróttal, hogy rákösd, ha fém fogód van.

Van, aki étcsokit használ.

dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!