Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Télen a darazsak áttelelhetnek...

Télen a darazsak áttelelhetnek a fészekben?

Figyelt kérdés
Találtam a szekrény hátulján egy majdnem 30 centis fészket, késsel tudtam leszedni, olyan erős volt. Mint egy kemény sár, kő vagy fa keveréke. Mindegyik lyukban volt valami báb féle, kifejlettnek tűnt, de nem éltek. Nyáron elég sok darazsam volt, azt hittem a redőnytokból jöttek.
dec. 29. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, át tudnak.
dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Az a fészek valószínűleg már lakatlan, csak a a megtermékenyített királynők vészelik át a telet, ők is valahol a fészken kívül egy megfelelő búvóhelyen. Tavasszal majd új fészket építenek, ahol lerakják a petéket.

Különösen jó helyre telepített fészekben elvileg lehetnek túlélők, de a darazsak nem is annyira a hidegtől pusztulnak el télen, hanem mert nem tartalékolnak élelmet.

dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szekrény melegében eléggé. Elhaltak voltak amúgy. Azért nem is féltem kapargatni, de minden sejtben volt egy majdnem kifejlett, döglött darázs. Egyébként ez nem tudom, milyen darázsfészek volt, nem fényképeztem le, nem az a papír, viaszszerű, hanem egy marha kemény, sárból tapasztott és rengeteg sejtből álló udóval.


Hanem ilyen és pont ilyenek voltak benne, csak jóval nagyobb volt az építmény:


[link]

dec. 29. 17:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt is írja, hogy ezek ilyen bábállapotban telelnek át. Igazam volt. Simán kézzel ott fogdostam a maradványokat.
dec. 29. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Fazekasdarázs vagy lopódarázs. Szóval nem azok a sárga-fekete darazsak, amik nyáron a gyümölcsöt eszik, és ha fészek közelébe mész, akkor rád támadnak. A kérdéses darazsak leginkább csak akkor támadnak, ha megfogod őket. Bábállapotban szoktak áttelelni.

(A kecskedarazsak közül viszont csak a kifejlett királynő telel át.)

dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az ötös írja. Kőművesdarázsnak is hívják őket. Sárból, keményebb anyagokból épít egy-egy gubót az utódnak. Mikor vakoltam nyáron, láttam, hogy jönnek és viszik a nedves habarcsot gombostűfejnyi mennyiségben.


Nem csoportban élnek, jellemzően nem aggresszívak.

dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyaralónkban volt a fa ablakon egy kis rés. Augusztus közepétől úgy alakult, hogy már nem mentünk. Következő tavasszal a kérdező által linkelt fészkek voltak a szobában több helyen. Lámpán, íróasztal alján és magán az íróasztalon, összesen 4-5 darab. Úgy tudom megépíti a kis “csövet”, belerak sok élő pókot megbénítva és egy petét. A kikelő lárva a pókokat eszi. Amint kifejlett kitöri a bejáratot és elrepül. Békés darázs, a fejlődése elég bizarr.
jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen. Vidia keménységűre tudja csainálni a kuckót. Hihetetlen milyen ügyes.
jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!