Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tégla lakásban a kamra felöli...

Tégla lakásban a kamra felöli lyukat mivel lehetne eltömni, hogy az egér azt ne fúrja meg újra?

Figyelt kérdés
Sose volt egér idebent, idén kezdődött. Legfelső zárószint még ide is feljönnek, képzelem mi lehet lentebb. Alapból egy szennyvíz kivezető cső mögötti részről lenne szó a kamrában, nem látok be rendesen mögé csak tapogatva érzem hogy jön a hideg. Nagyjából eltömtem gyurmával, de pár napja láttam kimozgatták és újra lyuk volt a cső mellett, és persze az egér nyomait is láttam a kamrában. Mi lenne a legstabilabb megoldás, amivel hozzá is férek, és az egér se rágja át idővel újra? Házon belül mi lehet a helyzet, érdemes lehet írtást is rendelni vajon?

jan. 9. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gipsz vagy a csemperagasztó működhet, azt nemigen rágják át. Van aki a bekevert üvegcserepekre esküszik. Ha előállt a probléma, akkor csalizott ragacsot szoktam használni, mindig elkapta az összeset eddig. Általában itt nem tömeges támadásról van szó, hanem 1-2 példány tud bejutni. Azokat el lehet csípni.
jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Csemperagasztó. Az jó keményre köt. Faterom még apróra tört üvegszilánkot is szokott belerakni :D Azt nem fogja kinyomkodni a rohadék.
jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül jó sok csemperagasztóval leszigeteltem az egész cső környékét a biztonság kedvéért, meg persze ment a lyukba is bőven, amennyire hozzáfértem. Akkor ez már egérbiztos lesz így.
jan. 10. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Még ötletnek mondtam volna egy perforált lemez felfúrását, mert a szellőzés egy zárt kamrában azért nem lenne rossz.
jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ötlet szintjén az is jó lett volna elméletileg. Viszont gyakorlatilag olyan lehetetlenül nehéz helyen volt a lyuk, hogy egy sima lemezzel képtelenség lett volna lefedni, az elötte futó cső miatt. Ráadásként ott nincs szellőző, igazából a lyuk se szabadna ott legyen. Csak törés alakult ki a falban, a maradékot pedig kirágták, így jutottak be. Mindezt zárószinten a negyedik emeleten! Elképesztő volt az egész, amikor először megláttam mi folyik.
jan. 10. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja azthittem szellőzőkürtő van a fal túloldalán. Így teljesen jo a csemperagasztó
jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!