Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Siasztok! A napokban megjele...

Siasztok! A napokban megjelentek a lakásban ilyen apró rózsaszín, fekete fejű kukacok.A szobába egyre több,falon,ágyon. Akármit csinálok (fertőtlenítek mindennap, porszívózok, ágyneműt cserélek stb.. Valaki valami bevált módszert?

Figyelt kérdés
febr. 26. 16:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mi az.

Társasház? Hányadik emelet?

Szomszédokkal konzultáltál?

febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1/1

Kertes ház. Másnál nem fordult elő ilyen.

febr. 26. 16:57
 3/15 anonim ***** válasza:
A Főkert, Levegő Munkacsoport, vagy más ilyen szervezet, aki ért hozzá, telefonon megmondja.
febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mézd meg a linken a képeket! Ha ilyen kukacokat látsz akkor az élelmiszermoly:

[link]

Kicsit kisebbek, de hasonlóak a ruhamoly kukacai is.

A forrást kell megtalálnod, hogy hol vannak a molyok és azokat kiírtanod. Sajnos ez nagyon hosszú, nehéz feladat mert mindenbe belepetéznek. Én évek óta küszködök az élelmiszermollyal, már rengeteg élelmiszert kidobtam. Most pár hónapig nyoma sem volt a télen, erre a hét végén megint találtam két molylepkét a kamrában. Volt amikor a teljes tisztogatás után a szalvétákba elbújva, a papír között a csomagban bújtak meg és ott keltek ki a kukacok, onnan kezdtek mászkálni újra mindenfelé. De ruhásszekrénybe is bújtak már be, ott is papír között voltak.

A linken látható molyokat kell keresni és azokat, a bepetézett, megrágott dolgokat kell kidobni, Bebújnak minden résbe és néha a boltból hozott, zárt lisztnek, búzadarának a csomagolásával kerülnek be a lakásba. Én a vásárolt ilyen terméket azonnal zacskóba teszem, azt dobozba, és így a dobozon, zacskón belül jelentek meg a kukacok idővel, vagyis nem kívülről jutottak bele hanem a peték már ott voltak amikor megvettem.

A kukacokat porszívózd össze, csak ürítsd ki a porszívót utána, mert a kukacok már a bebábozódáshoz keresnek helyet maguknak és ehhez jó a porzsák is. Használj molycsapdákat és minden molyt azonnal ölj meg!

febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajoa képet nem tudom hogyan lehetne feltölteni, de nem olyan mint a moly. Próbálok mindent nezni honnan jöhetnek, de a zuhanyzóban is van, konyhában is,az ágyon is megjelent már néhány és van egy gyermekem félek hogy belénk mászik vagy akármi..
febr. 26. 17:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem vetném el a moly lehetőségét, mert nagyon sokféle van belőlük.

Pl aszalványmoly lárvája bár legtöbbször sárga, lehet rózsaszínes is, feje fekete. Bármilyen tárolt ételre jönnek, és nem csak a táplalékforrás közelében jelennek meg. Meg ha valamikor a padláson pl kukoricát tároltak, onnan is lejöhetnek repedéseken keresztül.


Itt egy angol cikk az aszalványmolyról:

[link]

febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6/6

Nem olyan mint a képen és szerencsére ételben vagy bármi másban nem lattam eddig. Inkabb a hálószobában van több. Képet esetleg tudod hogyan lehet feltölteni ide?

febr. 27. 12:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorira nem lehet képet feltölteni. Valamilyen képmegosztó oldalra kell feltölteni először, pl imgur, és belinkelni ide.
febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
febr. 27. 17:31
 10/15 A kérdező kommentje:
Sikerült képet beilleszteni, köszönöm a segítséget!
febr. 27. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!