Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A ruhamoly eheti a madarak...

A ruhamoly eheti a madarak lehullott tollait?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy nagyon sok a szobámban a molylepke. Átnéztem a szekrényemet, 1 szekrény volt benne amiben találtam a ruhákra tapadt selyemszerű valamit, de üresek voltak. Viszont egy ruhán sem veszek észre rágást vagy bármilyen sérülést. Közvetlen a szekrény előtt vannak kalitkák, díszmadarakkal. Lehetséges lenne, hogy az ő lehullot tollaikat eszik? Azért gondolok erre, mert olvastam máshol, hogy macskaszőrt is ehetnek.
márc. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ruhamoly, hanem élelmiszer moly, és a madáreleséggel vitted haza. Abban szaporodik, azt eszi. Ha pedig sok van, a konyhába is el fog jutni. Ezért tartom a magot befőttes üvegben és ürítem legalább hetente az elégségtartót, akkor is, ha így kidobok egy csomó még ehető magot. Molylepke ragacsokkal sikerült normálisra levinnem a moly szintet, kb. heti 1-2-t látok csak. Rengeteg madaram van.
márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ettől függetlenül lehetséges, hogy a ruhán selymes ragacsok legyenek? Úgy tudtam, hogy ilyesmit csak ruhamoly csinál.
márc. 3. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A kikelt báb maradéka selymes ragacs. Nálam a plafon alatt vannak. Ott bábozódik be, ahol a legmelegebb a szoba. Nálad a szekrényben van meleg ezek szerint. Hidd el, ha madaraid vannak, akkor ezek élelmiszer molyok.
márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget:)
márc. 3. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Fagyaszd le a magkeveréket, az megöli a benne lévő molyokat. Nem kell kidobni.
márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!