Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit lehetne csinálni ezekkel...

Mit lehetne csinálni ezekkel a hülye hangyákkal?

Figyelt kérdés

Már lassan egy hete állandóan itt mászkálnak a szobámban.

Hiába porszívózok, nem ér semmit, azt sem tudom, hogy honnan jöhetnek.

Nem úgy kell elképzelni, mintha egy rakás hangya kiszabadulna a bolyból, hanem csak úgy max. 10 darab, de az állandóan!

Hol az asztalomon vannak, hol az asztal lábánál, ha az asztalomon hagyom a laptopot abba is bele mennek, a szőnyegem is teli van az asztal körül (pedig sokszor porszívózom őket) néha már az ágyra is felmásznak, és csak annyit érzek, hogy valami csiklandozza a karomat, és a lábamat...

Szóval úgy nagyjából az asztal körül hemzsegnek, ami az ablak alatt van (ha ez számít).


Mit lehetne velük csinálni? Hiába porszívózok ki alaposan minden négyzetcentimétert, 10 perc múlva kárba vész az egész.


Köszönöm! 15/L



2012. jún. 22. 09:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Milyen fajta hangyák?

Ilyen kicsi,vörös színű akármik?

2012. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, ez a tipikus fekete hangya.
2012. jún. 22. 09:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiket felnégyeled és a szobád 4 sarkába teszed. Így majd a többi tudja, hogy hol a helyük!
2012. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rrrremek! .... egyéb jó ötlet? :-)
2012. jún. 22. 10:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, mert minket is elleptek. Amúgy a porszívó felejtős, a hangyák simán kimásznak belőle. A miénken csak egy akármilyen gumilappancs van, ahová a csövet illeszteni kell. 2-3 ujjam is befér rajta. Egy valamire való hangya a hasát fogja a röhögéstől, amikor meglátja, hogy zárták be.:)
2012. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

a megoldás a babérlevél,tökéletes a bolti tasakos Horváth Rozi féle egybe babérlevél.körbe kell vele szórni a területet,nagyon utálják (tudom neked a szobádban vannak de pár darab itt -ott szerintem nem árthat) Nekünk a konyhában voltak azóta nincs egy darab sem.

2012. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:
100%
A sütőport szokták mondani azt hiszem, de szerintem vegyél valami normális port vagy sprayt ellenük.
2012. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A babérleveles tanácsot fogadtam meg, és jónak látszik, mert bár nem tűnt el az összes hangya, de fogyóban vannak. :) Egy-két hangyát meggyilkolásztam; ráraktam a babérlevelet, és utána már nagyon kóvályogtak, úgyhogy jónak tűnik!! :D

2012. jún. 22. 22:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az oké hogy meggyilkolásztad, de felnégyelted a testüket?:D
2012. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
... :D Nem! Csak elkábítottam őket a babérlevéllel! Te már próbáltad azt a felnegyedelést, hogy ennyire reklámozod? :)
2012. jún. 22. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!