Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ez lehet ágyi poloska?

Ez lehet ágyi poloska?

Figyelt kérdés

Kb pár napja éjjelente összecsipked valami. Olvastam sok helyen, hogy ez ágyi poloskától lehet, viszont egyelőre a lakásban az ágyam körül csak ilyen 2 mm hosszú kis pontszerű bogarakat láttam mászkálni, viszont ezeket sem láttam régebben. Lehet ez is ágyi poloska? Vagy ezek nem azok, csak véletlen egybeesésről van szó, és az igazi tettesek elő sem jönnek?

Mit lehetne ellenük tenni, szakember nélkül is kiirthatók?



2013. jan. 15. 10:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a csípéseknek is, a képeken ugyanolyanok, mint amilyenek rajtam vannak.
2013. jan. 15. 10:08
 2/3 anonim válasza:
2013. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Nálunk a következő a helyzet: páromat pár hete folyamatosan csípkedi valami éjszaka, kb 2-3 naponta jelenik meg 1-3 új csípés rajta, rajtam azonban egy sincs. Először bolhára/pókra/poloskára gondoltunk, majd a bolhát kizártuk, mert ők az én véremet jobban szeretik :/ és semmi ugrándozót nem találtunk. A pókot szintén kizártuk, mert pókhálót és egyebeket sem találtunk alapos körbetakarításkor. Tehát elvileg az ágyi poloska maradt. Bár állítólag ők a nőket jobban szeretik és érzékenyebbek is vagyunk rá, mégis inkább a páromat csípkedik. Az ágyon találtunk (lepedőn) ürüléknyomokat, vért és egy levedlett bőrnek tűnő barnás valamit is, úgyhogy a gyanúnkat beigazolódottnak tekintettük. Tegnap éjjel átnéztük az ágyat és a környékét a rovar ill. lárvái után kutatva, azonban szinte semmit sem találtunk, legalább is kifejlett rovart nem. Az ágy alján voltak csíkos, 3-7 mm hosszú lárvák, illetve vedlett lárvabőrök. Találtunk pár fehéres csomót is, feltételeztük, hogy peték lehetnek, de az ágyi poloska interneten fellelhető pete-képeire nem igazán hasonlítottak. Az ágy alját tömény alkohollal lefertőtlenítettük és domestos-os vízzel lemostuk. Ma éjjel nem csípett meg minket semmi, de ennek ellenére nem vagyok benne biztos, hogy a probléma megszűnt.


Mit gondoltok, ágyi poloska fészket találtunk? Ez szerintetek egyáltalán tényleg ágyi poloska? Vagy van olyan vérszívó rovar, aminek ilyen barnás-csíkos lárvái vannak?

2013. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!