Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Kerti tóban rengeteg a szúnyog...

Kerti tóban rengeteg a szúnyoglárva, hogyan írtsuk őket?

Figyelt kérdés

Két ékszertekinknek építettük a tavat 2m3, 150 cm mély.

Olvastam, hogy létezik vegyszer mentes, biológiai irtószer, ill. halat javasolnátok-e (de nem szeretnénk, hogy bajuk essen).

Köszi



2013. máj. 28. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele halakat, semmi perc alatt kiirtják belőle.
2013. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, azóta én is erre jutottam. Kis testű halakat szeretnék, akik el tudnak bújni a tekik elől. Fogalmam sincs, hol kaphatnék eleséghalakat, gyerekkoromban sok kisállatkereskedésben láttam, de mostanában sehol sem.

Másik ötletem, a helyi halgazdasághoz elbringáznék, tudnak-e olyan kistestű tenyésztett halakat, akiket berakhatnék a tavunkba. Ha megnőnek, elereszteném a közelünkben lévő természetes tóban.

Bé verzió: pofátlanul kérek (könyörgök) a helyi horgászoktól néhány csalihalat.

Jaj, sosem hittem, hogy ilyen gondom lesz, szerinted ezek járható utak?

2013. máj. 28. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:
A horgászboltokban kis hal is kapható .
2013. máj. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megnézem holnap azt az egyet is, ami itt nálunk, a tóparton található!
2013. máj. 28. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már általában nem árulnak kishalat a horgászboltok. A legegyszerűbb megkérni egy horgászt, hogy fogjon neked. A pecások szoktak használni egy u.n. csalihal fogó hálót, ha valamelyiknél van ilyen és van a vízben bőven kishal, akkor pillanatok alatt foghat neked akár 50-100 db kishalat is.
2013. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ez lenne az utolsó verzió, hogy odabringázok, kedvesen mosolygósan, és mindenkitől kérek csak két kishalat.:) Kellemetlen lesz, de mindegy.
2013. máj. 28. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyan dehogy lesz kellemetlen :) Én is horgászom, csalihalat fogni semmi fáradság, csak berakod a hálót, később meg kiveszed. Mondjuk én is csak olyankor viszem ki, ha valaki szól, hogy kell a tóba :D Nekem is küsz van benne, meg pár vörösszárnyú, nincs is egy szem szúnyoglárva sem. Szerintem nagyon szívesen fognak neked adni. Én legalábbis biztos szívesen adnék.
2013. máj. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:) Mindjárt indulok éppen... Te merre horgászol?:DDD

Nagyon köszönöm, így már nagyobb önbizalommal megyek portyára.:)

2013. máj. 29. 08:45
 9/11 A kérdező kommentje:

Senkinek sem snecije...ez lett belőle:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__vizi-sportok__44..

2013. máj. 29. 15:48
 10/11 Granulátum válasza:
Ebihal/béka?
2013. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!