Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mik ezek a kis kukacok?

Mik ezek a kis kukacok?

Figyelt kérdés
Új ágyban találtam. Kb. 3-5mm hosszúak, barnák és fehér a hasuk. Találtam egy kis bogarat is, az barna és kb 3mm, de azt nem ott, hanem az ablakoknál. Lehet, hogy van közük egymáshoz? Hogyan tudom őket kiirtani. A kukacok nagyon undik. Kérlek az elégetés és a kidobás lehetőségét ne részletezzétek.
2013. júl. 12. 20:37
 1/6 Froncsi ***** válasza:

Így látatlanba a bogárra azt mondanám, hogy kenyérbogár,(Stegobium paniceum)

Viszont annak a lárvája nem éppen olyan, mint amilyet te keresel.

Lárva: [link]

Ha elég elvetemült vagy hozzá, azt mondom, tedd a kukacokat egy kis üvegbe, adj nekik egy kis cukrot és lisztet, aztán várjad meg, amíg kifejlődnek.

2013. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem olyan, mint a képen, de az ötlet szuper. Keresek egy élőt, és etetem. :)Köszönöm.
2013. júl. 12. 21:03
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem valami jó kép, de talán látszik.


[link]

2013. júl. 12. 21:18
 4/6 A kérdező kommentje:
2013. júl. 12. 21:35
 5/6 Froncsi ***** válasza:

Akkor a másik tippem a gyapjúbogár (attagenus piceus)


[link]

2013. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ez nem semmi. Köszönöm szépen a segítséget. 98%, hogy ez a kis undormány van az ágyban. :(

Jó tudni, hogy vannak itt olyan emberek, akik valóban akarnak és tudnak is segíteni, és nem csak hülyeségeket irkálnak. Mégegszer nagyon szépen köszönöm a segítséget. Most már csak azt kell kiderítenem, hogy hogyan szabaduljak meg tőlük, úgy, hogy ne keljen elégetni az ágyat. :(

2013. júl. 12. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!