Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egerek költöztek a házunkba,...

Egerek költöztek a házunkba, hogyan irthatnám ki őket?

Figyelt kérdés
Nemrég észrevettük, hogy beköltöztek az egerek a konyhánkba. Nincs nálunk kosz, vagy hasonló, a szomszédban állatokat tartanak és valószínűleg onnan jönnek át, vagy a szántóföldről, ami közvetlenül a telkünk mögött van. Már kitettünk mérget és találtunk pár döglött egeret, de ma megint láttam a konyhában, kétszer is, ráadásul az előbb az egyik bejött a szobámba és nem tudtam elkapni, eltűnt. Már nagyon idegesít, hiába tettük ki a mérget, nem használt, nem hagyunk kinn kaját, a kukát is gyakran ürítjük, mégis bejönnek. Egérfogót nem használtunk, mert többen is mondták, hogy az nem túl hatásos. Tud valaki hatásos módszert ellenük?

2013. júl. 23. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:
pedig az egérfogó csapda is hatásos :) vagy az egérfogó ragasztó . egyik ismerősöm mesélte hogy a csapdába sajtra, szalámira nem igen mentek , de amikor csokisnápolyit tett rá akkor egyből rákaptak :D és hát nagyon jó módszer az is ha beszerzel pár cicát :)
2013. júl. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vannak macskám és ma, miután láttam az egeret, behoztam az egyiket, hátha megfogja, de csak bambult, meg nyávogott, még csak nem is szaglászott. :D Az egérragasztót ki fogom próbálni. Köszi a tippet.
2013. júl. 23. 02:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egérragasztó eléggé kegyetlen, én inkább a csapdát ajánlom. Minél több, annál jobb. A méreggel vigyázz, ha a cica összeszed egy elhullott egeret, könnyen az életébe kerülhet.
2013. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Murr, a manapság használatos rágcsálóirtók Cumarin hatóanyagú véralvadásgátlók. 5-7 napi folyamatos fogyasztás után fejti ka a hatását. Evőkanállal adhatod a macskádnak, egynapi kajálás esetén akkor se lesz baja tőle.
2013. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én ragaccsal szoktam őket megfogni, ha bejön a konyhába. a ragacsra valami ételt tenni a közepébe. ujságot szoktam neylonba húzni pld prézli zacskójába és a zacskót kenem be rakasztóval több csíkban. arra teszek egy darab kenyeret vagy sajtot vagy szalámit és rá fog éjjel menni az egér.
2014. dec. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!