Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik albérletbe költöztek? J ó döntés volt?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állunk.Férjem szüleivel élünk,de már túl sok a feszkó,így megyünk.Nem laktam még albérletben,nem tudom vannak -e hátulütői.Írnátok tapasztalatokat?
2012. nov. 9. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szvsz vannak...Nem tudhatod milyenek a főbérlők, milyen állapotban van a ház,(amik csak később derülnek ki)ha valamiben nem felel meg,nem tudsz rajta változtatni.
2012. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónapja élünk albérletben.


Ez már a második lakás amiben lakunk. Az előző tulaj 3 hónap után kirakott minket. :) Ez az egy hátulütője van. Hiába a szerződés ha szüksége van a lakására akkor menni kell onnan.


Nálunk más gondok nem jöttek elő. Próbáltunk olyan tulajokat választani akik normálisan állnak a dolgokhoz.

2012. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__362390..


Mi januárban költözünk, ezeket én tettem fel, a válaszokat olvasd el mert jók! Meggyőztek :)

2012. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon a bérbeadási kultúra nagyon alacsony szintű. Tisztelet a kivételnek! Teljesen komolytalan (sokszor egyenesen törvénysértő) feltételekkel adnak bérbe lakásokat. A bérlők sincsenek tisztában a jogaikkal, így nem is állnak ki értük. Ezért egy bérelt lakásban lakni ugyan lehet hogy olcsóbb, mint saját tulajdonban, viszont sok kényelmetlenséggel jár.


Például, a tulajdonos általában jogosnak gondolja, hogy egy hónapos felmondási idővel kitegyen a lakásból. Azt mondja, hogy az az ő lakása (amiben téved, ugyanis a jog szerint annak a lakása, aki benne lakik. A tulajdonosnál az ingatlan tulajdonjoga van. Amíg ezt a különbséget az emberek nem értik, addig nincs komolyan vehető bérbeadás). A törvény szerint a minimális felmondási idő három hónap.


Másik példa, hogy a tulajdonos nem járul hozzá a lakcímbejelentéshez. Ez már hivatali szintű agyrém, ugyanis a lakcímet kötelező bejelenteni, és kötelező dolgot senki nem tilthat meg. Az is törvényellenes, hogy a hivatalok még külön tulajdonosi hozzájárulást kérnek ehhez, tehát összejátszanak a tulajdonosokkal a valós lakcímadatok eltitkolásában. Ennek következménye, hogy a lakó a lakcímhez kötött jogait nem tudja majd gyakorolni. Teljesen komolytalan.


A tulajdonosnak kötelessége lenne a lakás és az épület berendezéseinek állapotáról gondoskodni. Ez is sokszor kívánnivalót hagy maga után. Azt bezzeg kapásból megtiltják, hogy akár egy szöget is beverj a falba. A pénzbeszedés, az persze nagyon megy. Felelősséget vállalni, szolgáltatást nyújtani, az már nem annyira. Ismétlem, tisztelet a ritka kivételnek.


Eleve, hogy albérlőnek nevezik a bérlőt, magukat meg bérbeadó helyett főbérlőnek, arra szolgál, hogy lealacsonyítsák az üzletfelüket. Nehogy nyeregben érezze magát, esetleg eszébe jusson, hogy törvényes jogai vannak.


Hát ez a helyzet ma Magyarországon.

2012. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 1,5 éve költöztünk albérletbe. Előtte anyóséknál laktunk, nem akarom részletezni, de borzasztó volt. Ez az első albérletünk, szerencsére mindent meg tudunk beszélni a tulajjal. Májusban érkezik az első babánk is. Szerencsére kifizetik a javításokat, és ha valamit cserélni kell, vagy át akarunk alakítani, azt is meg tudjuk beszélni. Ez sajnos nem mindenhol mondható el. Bármit csinálhatunk, fúrhatunk, faraghatunk, állatot is tarthatunk. Ja és a legfontosabb, hogy nem állít be minden héten kétszer ellenőrizgetni. Sógoromék előzőleg egy olyan albérletben éltek, ahova a tulaj se szó se beszéd, csak ment látogatni. Ha nem voltak otthon, akkor is bement kulccsal és körülnézett. De az ilyenek sajnos csak akkor derülnek ki, ha már ott laktok egy ideje.
2012. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindegyik tele van hasznos információkkal!Majd nyitott szemmel próbálok menni.Holnapra egyeztettünk időpontot a tulajokkal(3 lakást nézünk meg).
2012. nov. 9. 13:12
 7/9 anonim válasza:
Hát én személy szerint nagyon megszívtam. Rendesen fizettem a tulajnak a lakbért, minden rendben volt. Aztán egyik pénteken odaadtam neki a 90 ezer forintot, majd hétfőn felhívott, hogy húzzak el a lakásból szerdáig. Mondtam neki, hogy ez nem így működik. Aztán szerdán este magán kívül még 6 emberrel odajöttek, rám törték az ajtót feszítővassal, a hajamnál fogva kiraktak onnan és a cuccaim értékesebb részét megtartották. Hiába kiabáltam, hogy ehhez nincs joga, mert én vagyok ott a a bérlő, ő arra hivatkozott, hogy ez a ő lakása. Kihívtam a rendőröket, de mire kiértek a tulaj lelépett. Feljelentettem magánlaksértésért, lopásért. Most éppen zajlik az ügy. Nem veszi át a leveleket és rácsapja a rendőrökre a telefont. Lassan elfogató parancs kerül ki ellene. 21/L
2012. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jah és azt elfelejtettem odaírni, hogy ráadásul nekünk egy év határozott bérlési időnk volt, amiből akkor még volt hátra 3 hónap... 21/L
2012. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nagyon durva,ami veled történt!Remélem minden rendeződik a rendőrök segítségével!
2012. nov. 26. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!