Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Az ágyipoloskát ki lehet...

Az ágyipoloskát ki lehet irtani valahogy? Honnan jönnek ezek az undorító lények és hogy terjednek? Karanténba kéne zárnom magam, vagy mi?!

Figyelt kérdés

Nem hiszem el ezeket az undorító dögöket, panelban lakom, és valamelyik szomszédtól átjöttek. Azonnal kihívtam a rovarirtókat, mindent kimostam 75 fokon, szárítógépben szárítottam.

Erre most látom, hogy hazahoztam múlt hétvégén apukám házába is, valószínűleg a ruháimmal.

Miután a rovarirtók kint voltak, néhány napig egy barátnőmnél laktam, mert nem akartam abban a full vegyszerrel eláztatott lakásban a kutyámmal ott maradni. Most attól félek, hogy ha apámnak haza hoztam, akkor valószínűleg a barátnőmnek is vittem belőle.

Teljesen el vagyok keseredve, soha nem fogok megszabadulni tőlük és mindenkit megfertőzök a környezetemben, vagy mi a franc lesz?



2013. aug. 3. 16:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Valahogy teljesen el kellene zárni a réseket a szomszéd lakóktól. Valamilyen réskitöltő anyaggal(fürdőszoba, vízvezetékek körül, közös vezetékszekrény stb.) Tudom nagyon nehéz, mert nekem is volt ismerősöm Csepelen akik hónapokig szenvedtek panelban az ágyi poloskától.

Újra kellett tapétázniuk, és a bútorokat is ki kellett dobni. Az ágy repedéseibe, illesztéseibe húzzák meg magukat és a tapéta alá is be tudnak fészkelni ezek a nyavalyások.

2013. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Meg kell találni a fészküket, valami szekrény alatt, falrepedésben, stb lehetnek, de az ágyban is lehet, ha van benne rés. onnan jönnek elő éjjel, és az embert a lélegzése után találják meg. Én megpróbálnám körbefújni az ágyat erős rovarirtóval, hogyha mennek rád vacsizni éjjel, kinyírja őket. Olvastam, hogy van olyan ágy, ami direkt erre van, hogy csapdába ejti őket. Gondolom nem olcsó, de én utánajárnék. Nehéz őket kiirtani, még ötcsillagos szállodákban is találkozhatsz velük. A ruháid, táskád mindig nézd át, hogy legalább mások ne kapják meg.
2013. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nálam kint voltak az irtók, elvileg 4-6 hét múlva ismételjük, utána van 3 hónap garanciám. Na de ha hazahoztam őket apukámnak, akkor innen egyrészt vissza is vihetem, másrészt most akkor ide is ki kel hívni őket.
2013. aug. 3. 18:59
 4/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok..

Ne ijedj meg ez nem olyan mint pl. a bolha, amit könnyen elhurcolhatsz a testeden.

Természetesen esély van hogy szétszórhatod a környezetedben a fertőzést a táskáddal ruháddal, de nálunk nem "sikerült", pedig az ismerősömék többször voltak nálunk menedékképpen az irtás idején.

2013. aug. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát én tuti szétszórtam, mert már láttam is egyet apámnál a falon, ma meg hívott, hogy viszkető pici pöttyei vannak.

Már rémálmaim vannak, folyton azt érzem, hogy mászik rajtam valami. Kikészítő.

2013. aug. 5. 17:20
 6/19 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is, bele lehet őrülni. Az irtás utáni vegyszer mindenhol ott van (még 1,5 hét mire felmoshatom), a legyek/hangyák/pókok/lepkék hullanak tőle, ez a nyamvadék meg él és virul a rejtekhelyén.

Nekem az mondta a rovarirtó, hogy a tapéta és a laminált padló közti díszléc alatt fészkelhet.

Mikor átmentem aludni anyumékhoz, a napra kilógattam vagy 5 órára a ruháimat, amit vittem hozzájuk, bár gondolom csak a lelkem nyugtatta meg.

Ha sikerül megszabadulnod tőlük, légyszi írd meg hogy csináltad...

2013. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én már végre felmoshatok :)

Az irtás óta egyet láttam az albérletemben, meg csípés se volt, szóval talán siker lesz. Azért ahogy a nagykönyvben meg van írva, az ismétlő irtást is megcsináltatom.

Apu vidéki házában összesen egyet láttam egyszer, nem látok se kakit, se vedlést, se semmi rájuk utaló nyomot, viszont csípnek, úgyhogy a héten oda is kimennek a rovarirtók. Remélem megszabadulunk tőlük, mert mióta szembesültem velük attól fosok, hogy a romkocsmában a használt bútorról nehogy hazavigyem, félek az antikvár könyvektől, meg mindentől...

2013. aug. 12. 15:59
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, megint találtam egyet az albimban. Apámhoz holnap mennek a rovarirtók. Most nem tudom mit kéne csinálni, lehet, hogy onnan hoztam vissza őket? És akkor most meg innen fogom oda visszavinni hétvégén? Ááááááááááááá

Vagy kihívjam a rovarirtókat ismételni? Elvileg 4 hét

2013. aug. 13. 22:10
 9/19 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem. Szóval elvileg 4 hét múlva kell ismételni és itt két hete voltak.
2013. aug. 13. 22:11
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 irtást közt 3 hét telik majd el, mert szeptembertől megy szabira a rovarirtó. Nem tudom nálad tapéta van-e vagy festett fal, én már a csúnyább tapétát kínomban leszedtem, még a falat is lemostam domestossal, aztán befújtam bio kill-el. Hétvégén én is megyek vendégségbe, parázok is nehogy elvigyem a dögöket magammal.
2013. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!