Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nálatok is elszaporodtak a...

Nálatok is elszaporodtak a darazsak ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Lakótelepen lakom és este a közvilágításnál,lámpánként 15-20 lódarázs körözz,ha felkapcsolom a lámpát a szobában,csak úgy rajzanak a szúnyoghálón (volt amelyik megpróbálta átrágni).Mivel allergiás vagyok a csípésükre valamit tenni kéne,eddig ennyire brutál nem volt a "fellépésük",ti hogy oldanátok meg ?

2013. aug. 9. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Náluk is,főleg a kerti tónál .
2013. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nálunk csak az üres ásványvizes flakonok szaporodtak el, de azok kegyetlenül.

Ismerősömnél viszont egy méretes méhkas van.

2013. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:
0%

A kérdező honnan tudja ilyen pontosan hogy lódarazsak köröznek ott? :))) lehetnek német vagy franciadarazsak is,ezt 20méterről nem lehet megállapitani egy laikusnak :)


Amúgy semmivel sincsenek jobban elszaporodva a darazsak,amelyek amúgy hasznos rovarok.


A másik hogy jellemzően a méhek,darazsak sötétedés után nem röpködnek,igy számomra fura hogy mik próbálnak a kérdező életére törni :)


Nem kell tőlük félni,nem bántanak senkit.


A másik válaszolónál viszont érdekelne a "méretes méhkas".

Részben mert a méhkas szalmából,vesszőből,gyékényből készült fonott méhlakás,kosár.

Tehát olyat a méhek nem épitenek.

2013. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem interneten nem francia darázs,talán német darázs,de egy átlagos darázs méretének kb. 10X-se. Onnan tudom ha felkapcsolom a lámpát,pattognak az ablaküvegen,szinte 1 cm-ről látom őket.Nem alaptalan a félelmem:2005-ben tarkon csípett egy ilyen példány,negyedóra múlva már nem kaptam levegőt,mentő injekció, azt hittem ott maradok a kis roha...dék miatt. Gondolom azért jönnek éjszaka a lámpákra mert ott akkor sok az rovar és ez nekik terített asztal,nem tudom nem értek hozzá...Sötétedéskor kezdenek rajzani,a vonulási útvonalukon,kb.10-20 másodpercenként repül 1-1 db.Félelmetes és kellemetlen. A szomszédban lakik egy fiatal házaspár pici babával,este 11-kor telefonáltam át nekik,mert láttam,hogy a felkapcsolt lámpa fényénél kezdenek berepülni hozzájuk...Eddig ilyen nem volt,néha láttam párat belőlük,de most minden lámpánál 10-20 db. van. Lehet hogy fóbiás vagyok,de azért ne kelljen már ilyen melegben bezárt ablaknál aludni...talán a közelbe van a fészkük? Nem tudom, reggelente lehet hallani ilyen zümmögés sorozatot az erdő felől,mintha fűrészgép menne folyamatosan....Szólnom kéne valahova,de hova, kire tartozik,tudnak-e csinálni valamit?
2013. aug. 10. 10:01
 5/5 anonim válasza:

Hát őőő...Én tudnék adni egy tippet.:) Mi méheket tartunk,és nálunk is rengeteg a darázs. Valamelyik nap apám 8 lódarazsat ütött le,amik a kinti lámpánál repdestek.

Szóval egy trükk. Egy akármilyen ásványvizes,üditős flakon tetejét levágod,kb. 15 centivel a szája alatt.Megfordítod,úgy,hogy a szájának a felsőrésze,amire a kupak jönne,belül legyen.Ez előtt egy kevés mézet,cukros vizet,bármit,amiben van cukor,beleteszed az üvegbe.Ezután a levágott,megfordított részt celuxszal ráragasztod az alsó részre, kilyukasztod kétoldalt, teszel rá madzagot,és lám,kész a darázscsapda! Lehetőleg lámpához lógasd föl. Úgy működik,hogy a kis drágák az üveg száján bemennek a cukros cuccra,de kijönni már nem fognak tudni,mert túl primitívek,hogy a szűk kis lyukat megtalálják,főleg,hogy a közepén van a csapdának.

Sok sikert!:)

2013. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!