Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egy denevér költözött a...

Egy denevér költözött a redőny tokjába. Hogy tüntessem el?

Figyelt kérdés
Albérletről van szó, egész nyáron nem volt itt senki, és ezidő alatt egy denevér költözött be a redőnytokba. Ma, mikor az ablakot mostam egyszer csak ott volt a redőnyön. Nem tudom, mit csináljak, kérlek, akivel történt hasonló, segítsen, hogy üldözzem el a kis "kártevőt". Bár inkább csak az idegeimben tesz kárt, mégsem szeretnék vele lakni.
2013. aug. 31. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

A denevér nem kártevő, hanem nagyon hasznos rovarpusztító, sok gazda direkt denevérházakat rak ki a sajátja mellé, ill annak kiszögelléseire, hogy a cserebogarat, szúnyogot távolt tartsák.

Egyszer piszkáld ki onnan (világíts be elemlámpával), vagy várd meg, míg kirepül, aztán foltozd be a réseket, ahol be tud bújni a tokba.

Ne félj tőle, nem gabalyodik a hajadba, nem is harap. Ha bekeveredik a szobába, ne pánikolj, ne bántsd (védett állat!!!), tárj ablakot, odabent pedig kapcsold le a lámpát.

A denevérek egyébként nagyon aranyos és szép állatok.:)

2013. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy felhajtás, elég este megvárni míg kirepül, aztán befoltozni a réseket! Télen már nem fog zavarni, mert alszik végig...

:D

2013. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az volt a gond, hogy nem lehet befoltozni, ugyanis akkor nem tudnám használni a redőnyt. De azt hiszem megoldottam, kiderült, hogy a denevérem nem szerette a zeném. Elrepült, én meg azonnal lehúztam a redőnyt teljesen, hogy ne is tudjon visszajönni. A következő pár hétben azt hiszem teljesen leengedett redőnynél alszom majd, nincs kedvem még egyszer ilyen alaposan lemosni az ablakot :D
2013. szept. 2. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!