Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » KATICABOGÁR INVÁZIÓ? Hogy...

KATICABOGÁR INVÁZIÓ? Hogy irtsam ki őket? Van valami fűszer, növény amit nem bírnak?

Figyelt kérdés

már az ablakot se tudom kinyitni annyi van.Ellepték a párkányt, kívülről az ablakot,mindent...

van valami praktikus,házi megoldás ami fillérekbe kerül és a konyhában is megtalálható?


2013. okt. 7. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Katica? Mármint a hétpettyes hazai fajta???

Ki ne irtsátok könyörgöm! Egyre kevesebb van belőlük!

Ráadásul ott a pár éve megjelent "harlekin katica" (keressetek rá neten!), még ő is pusztítja a mi őshonos hétpettyesünket, mert még a lárváit is megeszi, nemcsak az eledelét...


A katica egyáltalán nem kártevő! Sőt hasznos állat, mert megeszi a levéltetveket!

Ilyenkor ősszel ők is behúzódnak melegebb zugokba, így a házba is. De ne irtsátok ki! Inkább csináljatok nekik búvóhelyeket a kertben, és akkor oda mennek.

Egy farakás, vagy rőzsekupac sok sok száraz falevéllel, főleg diófalevéllel keverve és letakarva, hogy ne ázzon be, az isteni búvóhely nekik. Tavasszal aztán szépen megeszik a levéltetveket, és nem kell annyi mérget kipermetezni!!!!


Kérdező! Hol laktok? inkább add nekem a katicáidat, vigyáznék rájuk! Nálunk alig van idén. Ellenben a harlekin egyre jobban terjed... :(

2013. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Katicabogár írtás? Micsoda embere4k vannak. Az felér egy terrorcselekménnyel
2013. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nem nem nem a hazai hétpettyest a másikat! Rengeteg van nálunk is :(
2013. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, harlekin katicák vannak itt is, befészkelnek az ablakkerethez, és annyi van belőlük mint a baj. Előtte években meg valami kis pöttyös szárnyú legyek voltak, csak tudnám hogy kell ezeket távol tartani.
2013. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én vagyok a 4. válaszoló! Mi felporszívózzuk őket :D
2013. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kudos válasza:
Ezek nem katicák. Ezek idegesítőek, és undorítóak. Millió jön belőlük, élvezhetetlenné teszi minden októberünk napsugaras napjait :(
2013. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igen,harlekin katica ,hétpettyeset nem bántanék

van valami ötlet? mert a porszívózás nem túl jó, ugyis jönnek újak.

2013. okt. 8. 17:56
 9/12 anonim ***** válasza:
A törpesünimnek nagyszerű eledele lenne!
2013. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kudos válasza:
Süni falra mászik? :)) mert ezek ott ülnek. seprem nem mozdulnak. az egész ház fala pöttyös, de nem hétpöttyös
2013. okt. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!