Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Penészes lett az ottfelejtett...

Penészes lett az ottfelejtett ételmaradékos tál. Gondolom nem elég csak elmosni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyenlőre teleöntöttem a tálat ecettel, és később elmosogatom, meg szerintem már tisztán is átöblítem ecettel. Az úgy jó? Vagy mit csináljak?

Egy sima elmosás még tuti nem öli meg a penészspórákat, csak max nem fognak látszódni.


2013. nov. 5. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

önts bele domestost vagy hipot.tegyél fel vizet,amikor már lobogva forr öntsd bele a tálba.utána most el mégegyszer ilyen vízbe és utána egy rendes mogatás.

Konyhai dolgozó

2013. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%
Azért egy penészfolt még nem a lepra. Amúgy spórákkal nagyjából tele van minden (valszeg ebből lett a penész folt is ugyebár) Tehát egy alapos mosogatás elintézi amennyire kell.
2013. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úúúú, köszi. Kipróbálom.

Ilyen kis porcelán műzlis tálról van szó. Nem reped szét a forró víztől ugye? Egész vastag...

A "mosd el még egyszer ilyen vízben" résznél milyen vízre gondolsz?

2013. nov. 5. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
i-jen víz= ionkezelt vizet jelent,csak ő így nevezi röviden.
2013. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogy lehet ebből ekkora ügyet csinálni .Az eszem áll meg .

A 2 is jó választ adott már .

2013. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha hiszed, ha nem, azt penészt be is lélegzed. Simán csak el kell mosni, semmi bajod nem lesz tőle. Tudod te, mik élnek a párnádban? :)
2013. nov. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, lehet hogy túlspirázom, de ha ennyire nem figyeltek oda semmire (pl szivacs, vágódeszka stb), akkor majd ne lepődjetek meg ha benyeltek valamit pl Camplylobactert,-vagy bármit- és majd megfosatjátok a családot.
2013. nov. 6. 08:14
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Annál hamarabb kapsz valami betegséget, minél "sterilebb" akarsz lenni.

Domestossal NE mosogass, mert az nem mosogatásra való, hanem mérgező vegyszer.

Bőven elég, ha elmosogatod és utána ecettel is átmosod.

2013. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akartam rátenni a domesztoszt, csak az ecetet meg a forró vizet.... :/
2013. nov. 6. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, nehogy kényszeres takarítás legyen a vége a nagy tisztaságnak. Egyelőre a neurózis jobban veszélyeztet téged, mint engem valami fertőzés. :) Értem, hogy mit szeretnél, de ha az a tál nem fából készült, hanem sima felületű, mázas kerámiából, nem hiszem, hogy egy sima mosogatás után bármi is szívesen megtelepedne rajta. A penészt belélegzed, az ágyad tele atkákkal, a konyhapult rohad, ráadásul még klór alapú sejtmérgekkel is gyengíted az immunrendszered. Ha nincs komoly beteg otthon, ne izguld túl, kell a kosz, különben elsorvadsz.
2013. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!