Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Egeret szeretnék elfogni, a...

Egeret szeretnék elfogni, a befőttesüveges módszer beválik nálatok?

Figyelt kérdés

Beszökött a házba az egér,és már mindennel próbálkoztam ragasz,méreg de semminek nem dől be a ravaszdija:)

Most azzal próbálkozok hogy befőttes üveg kitámasztva fél dióval (amit kicsit megnutelláztam) úgy hogy a dió belével felfelé a befőttesüveg belseje felé nézzen.Nem kicsi a lyuk amin a befütessüveg belső felére akar menni?Nagy egér be se fér.Szerintetek beválik?



2013. nov. 15. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Régen ilyesmire a macskát alkalmazták.
2013. nov. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a probléma.majd írj hogy bevállt e :)
2013. nov. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne dioval probalkoz.. Mi azt csinaltuk hogy egy kupakba raktunk reszelt sajtot es azzal tamasztottuk ki az uveget. Es mindig elkaptuk. Remelem nektek is bevalik
2013. nov. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi azzal a ragocsos papírral fogtunk egy csomót, de azok meg is döglöttek tőle...
2013. nov. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nekem eddig ezek a csapdák váltak be. Az első a klasszikus. Nagyon érzékenyre be lehet állítani, garantált a csapás (95%). Ha az ember nem akar ezzel foglalkozni, akkor egy kis darab dróttal odaerősíti a szalonnabőrt, na akkor 100% a csapás.


A másik műanyag csapdába is egy kis szalonnabőrke, rácsukni a kupakot, és lehet felállítani. Egyszerűbb használni, tuti nem csap rá az ember kezére.

2013. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk beválik a befőttes üveg sima fél dióval, nem kell ahhoz nutella sem, imádják a diót. Rengeteg egeret megfogtunk már így, sosem öljük meg, van nem messze egy rét, ott elengedem. De az üveg alá tegyél valami lapot, amivel fel tudod emelni, de ne kartont, mert kirágja magát. Nem neki nagy rés, el sem hiszed milyen kis lyukon beférnek, az a hézag bőven elég, ami a dióval megemelkedik.
2013. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"sosem öljük meg, van nem messze egy rét, ott elengedem"

...hát, ez nonszensz!

2013. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És ugyan miért nonszensz? Mert én vagyok a nagy ember és eldönthetem melyik állatnak van joga élni és melyiknek nem?

Ha állatkereskedésben vesszük a fehér színűt, vagy a törpe táncolót az házi kedvencnek minősül, mert mi emberek úgy döntöttünk, a másik meg egy ragasztóban szenvedje ki a lelkét az nem nonszensz?

2013. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A diós módszer már dédapáink idejében is bevált. Én egyébként úsztatni szoktam az egereket. Ez úgy történik, hogy az asztal szélén kilógatok egy darab lécet, vagy valamit, amnek a végére kiteszek egy darabka füstölt szalonnát. A léc úgy van kiegyensúlyozva, hogy épp hogy csak nem billen le. Alá teszek egy fél vödör vizet. A többit könnyű elképzelni.
2013. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!