Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A Biokill-t lehet hasznalni...

A Biokill-t lehet hasznalni gyerekszobaban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, de lehet agyi poloska van a szobaban. 5 honapos a babam, hasznalhatom a szobajaban? Nem karos az egeszsegere? Engem csipkedett meg vmi, eloszor pokra gyanakodtam. Majd a pelenkazon lattam apro ( 2 db kb. 2 mm-es) bogarat, ami lehet akar a peteje is? Nagyon megijedtem es errol a szerrol olvastam. Sztetek?
2014. jan. 3. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Ilyesmit egyáltalán nem használ értelmes ember, de olyan lakásban, ahol kisgyerek van, semmiképpen.
2014. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2014. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen en is ott olvastam h lehet gyerekszobaban is hasznalni, csak erdekelnenek szemelyes tapasztalatok is a szerrel kapcsolatban h mennyire hatekony, mennyi idore van szukseg stb... De azert koszonom!
2014. jan. 3. 22:29
 4/16 anonim ***** válasza:

Itt egyszer már olvastam valakit, aki írta, hogy a kisgyereke kiságyát is befújta vele és nem lett semmi baja, keress vissza, hátha megtalálod.

Nálunk sajnos a hangyák miatt kell használni, a beetetős csapdákból annyi fogyott, hogy nem bírtuk anyagilag és feladtuk. A biokill abszolút hatásos, nincs hangyánk azóta sem. A fürdőben használjuk és a konyhában is. Szerintem attól sem lesz senkinek baja, ha a szobában használod, de egy-két napig ne aludjon ott a pici, amíg teljesen megnem szárad minden. Illetve én nem a késleltetett hatásút használnám, hanem az azonnalit. Kitudja...

2014. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Először is, bizonyosodj meg róla, hogy tényleg szükséges a dolog. Ha igen, akkor meg ne félj használni, ne a teljességgel hozzá nem értőkre halgass.


Ezek a szerek melegvérű élőlényekre nem nagyon hatnak.

A hatóanyag permetrin, koncentrációja 0,25 % azon a flakonon, amit megnéztem. Egy fél literes flakonban van kb. 1,25 gramm hatóanyag.

Az LD50 érték 6000 a biztonsági adatlap szerint, ami azt jelenti, hogy testsúlykilogrammonként 6 gramm kell belőle ahhoz, hogy 50 % eséllyel elpusztuljon az illető élőlény. (Ez persze babákra feltehetőleg nagyobb, mert ők rendkívül ellenállóak a felnőttekhez képest.)

Vagyis, ha 5-6 teljes flakonnal megiszik egy ekkora gyerek, akkor is inkább csak hasmenése lesz, legrosszabb esetben.

2014. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod kedves utolso! Annyit meg hadd kerdezzek meg h befujtam vele a furdoszobaban a jarolapot, az megszaradt, de felmosni gondolom nem szabad. Meddig? Azon akkor nyugodtan lehet lepkedni? 2 furdoszoba van es ezt nem hasznaljuk, csak a mosdo reszet nagy ritkan.
2014. jan. 5. 21:11
 7/16 A kérdező kommentje:
#4 En is olvastam itt amit irtal. En nem akarom befujni vele az agyat, csak a parketta szegely menten es a pelenkazo hatoldalat. A furdoszobaban mar fujtam es ugy nez ki hatasos, mert vmilyen apro bogar mar elpusztult. Soha nem lattam ilyen kis bogarat, fogalmam sincs mi lehet az, de hatasos a szer.
2014. jan. 5. 21:16
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Tegnap 10:48-as:


EZT irtad: "Ezek a szerek melegvérű élőlényekre nem nagyon hatnak.

A hatóanyag permetrin, koncentrációja 0,25 % azon a flakonon, amit megnéztem. Egy fél literes flakonban van kb. 1,25 gramm hatóanyag."


EZ EGYÁLTALÁN NEM IGAZ!!!!


Ugyanis ezeket találtam a permetrinröl:


"szintetikus rovarölő szer amelyet a bolhák ellen használnak, a permetrin. A permetrin hatóanyagot tartalmazó bolhairtó szereken általában feltüntetik, hogy „kizárólag kutyákon alkalmazható”. Kutyákra - ha a használati utasításnak megfelelően alkalmazzuk ezeket a szereket – nem veszélyesek. Macskákra azonban rendkívül mérgező ez a szer. Macskákon a permetrin alapú rovarölő szer 6 órán belül mérgezési tüneteket produkálhat." (A macska is melegvérü)


"A permethrin okozhat májnagyobbodást, az immunrendszer aktivitását csökkentő hatásáról számoltak be.

Bőrrel érintkezve 3-4% koncentrációban eredményezhet néhány napon belül múló bőrirritációt, átmeneti viszketést, bizsergést, égő érzést, kiütéseket. Permethrin mérgezés tünetei embernél: hányinger, fejfájás, izomgyengeség, nyálfolyás, légszomj, és görcsrohamok."


"Egy brit kutatás szerint több növényvédőszernek, köztük a permethrinnek való kitettség jelentősen növeli a Parkinson-kór kialakulásának kockázatát."


"Egy kutatás szerint, ha a magzat ki van téve permethrinnek, az negatívan befolyásolja a gyulladásgátlócitokin szintet."


" A permetrin rákkeltő hatása mellett hormon- és lehetséges immunkárosító anyag, amelyet ráadásul az EU-ban már hat évvel ezelőtt betiltottak. Nálunk mégis használják."

2014. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A fürdőszobában feltehetőleg nem járkálnak poloskák, de ha mégis, elég a fal mellékét befújni, és ott nem felmosni. Vagy ha a piszok miatt muszáj, akkor ismételni a szórást.

Az elpusztult bogarat be tudod azonosítani, ha rákeresel a poloskára a képkeresővel.


8-asnak:

Igen, a macskákra veszélyes a piretrin, ahogy pl. a bab vagy a borsó is, de nem ez volt a kérdés. A melegvérűekre általánosságban nem veszélyes. Lehetséges, hogy mondjuk az oposszum érzékenységét nem vizsgálták, de az emberét egész biztosan.

Nagyobb mennyiségben bőrre kerülve okozhat egyeseknél irritációt, ahogy pl. egy szem mogyoró is halálos lehet az arra allergiásoknál (pl. a nápolyikra rá is van írva ezért, hogy mogyorót felhasználó üzemben készült), de azért mégis sok gondatlan szülő ad mogyorót a csemetéjének...


A kitettségre való utalásokat nem is veszem figyelembe, tisztában lévén azzal, hogy mit jelent a kitettség: hosszú ideig tartó rendszeres fogyasztást vagy egyéb érintkezést.


" A permetrin rákkeltő hatása mellett hormon- és lehetséges immunkárosító anyag, amelyet ráadásul az EU-ban már hat évvel ezelőtt betiltottak. Nálunk mégis használják."

A hosszú távú normál piretrinfogyasztás rákkockázata embereknél 1,1 az 1 millióból, azaz nem túl nagy.

Biztos nem vagy naprakész a hírekben, mert egy ideje már mi is az EU tagjai vagyunk. (Örülök, hogy újat mondhattam.) Ennek megfelelően betiltottak nálunk egy sor növényvédőszert, mondvacsinált indokokkal, hogy csak a sokkal veszélyesebb, csak nagytermelők által beszerezhető szerek maradjanak a hatásosak közül.

De hogy megint megmagyarázzak egy félinformációt:

Az EU-ban, így nálunk is be van tiltva a permetrintartalmú növényvédőszer, a halveszélyesség miatt.

Úgyhogy ha a gyereket lefújod vele, akkor utána ne az akváriumban fürdesd, mert odalesznek a guppik!

A lakásban viszont nem szaladoznak összevissza a halak, így a permetrin használható.

2014. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy szerinted a gyereket nyugodtan lehet eszélyes szerekkel "lepermetezni" és ha késöbb megbetegszik, akkor meg állsz és csodálkozol, hogy mitöl lett beteg.


Az EU (mármint a nyugati rész) nem véletlen tiltotta be már régen ezeket a szereket (és NEM a halakra nézve veszélyes volta miatt). Én Nyugatabbra élek már sok éve, és itt semmilyen mérget nem használ egyetlen ember sem lakásban, ha netán nagymértékü a kártevök elöfordulása, akkor hatósági rovarírtó szakemberek végzik a lakás fertötlenítését, de a család legalább 2 napig nem mehet be a lakásba utána.

2014. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!