Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Penészedés ellen párátlanító?

Penészedés ellen párátlanító?

Figyelt kérdés
Egy régi, kis lakásban lakunk, és vizesednek a falak, ami után természetesen a penész is megjelenik. Kereszthuzatot nem tudok csinálni, így meg egyszerűen nem udok annyit szellőztetni, hogy ne legyen párás a levegő. A lakást kb 21 fokig fűtjük (többet nem is tudnánk megengedni magunknak). Ha beszereltenénk valami erős párátlanítót, az segítene a penész ellen? Teljesen megakadályozná a penészedést?

2014. febr. 6. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen valamire való átszellőztető rendszerek több százezerbe is kerülnek.Egy párafaló készülék is nyolcvan és kétszázötvenezernél mozog.Lehet egy nem is elég.A kereszthuzat helyett lehet egy pár ezer forintos ventilátort beállítani amikor az ablakot kinyitod.Hogy kitekerje a levegőt.Pedig ennek csak a szellőztetés a megoldása.A pára nem alakul át csak víztócsává.Ahol penészedik meg hypót neki.
2014. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól zárnak az ablakok, netán műanyagok? Ez szokott erős vizesedést okozni.

Ha igen, akkor lehet beépíteni automata szellőztetőt. Még mindig ez a legolcsóbb és legegészségesebb.

2014. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ablakonként 5000-15000.Függ attól hogy műanyag vagy fa ablakba való kell.Ebbe nincs benne a beszerelés.Ami néha nem is egyszerű.(speciálisan átalakított nútmaró)És akkor még kell elvezető rendszer.A lakás legszennyezettebb pontján.Ami szintén nem kis pénz.Igen valószínű ha szelelne az ablak nem volna ilyen gond.Jól záródó ablaknál létrejött.Csak akkor meg a fűtés több.Ördögi kör.Nincs pénz akkor se négy kerék se öt szoba.Csak pára és penész.
2014. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a helyzet. Új, jól záró műanyag ablakok, semmi szellőzés, viszont a szigetelés nem a legjobb, a fürdő pedig a konyhára nyílik, és csak azon keresztüll van egy kis ablaka. Láthatóan a folyamatos szellőztetés az egyetlen megoldás, ami viszont azt jelenti, hogy fűthetem az utcát, vagy megfagyhatok, esetleg rendszeresen hipózom a falat és mérgezem magam, vagy elviselem a penészt és ezzel mérgezem magam. köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 9. 02:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez csak egy néphülyítés, hogy az utcát fűtöd.

Azt nem szokták hozzátenni, hogy az embernek meg oxigénre van szüksége, a magas széndioxid-koncentráció meg megbetegíti, tönkremennek a felső légutak, köhögés, takonykór.

Mondjuk inkább úgy, hogy levegőt engedsz be magadnak, ez szebben hangzik, mint az utcafűtés...


Az automata párátlanítók csak annyit szellőztetnek, amennyit muszáj, és az áruk is annyi, mint a valamit érő párátlanítóknak, csak ezek nem fogyasztanak áramot, és védik az egészségedet.

2014. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na akkor linkelj ide ilyen automata párátlanítót.Hogy ne legyünk mi is a nép.
2014. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldások az ablakra szerelhető, páraérzékelős szellőztetők:

[link]


De nagyobb helyiséghez lehet szintén páraszintre kapcsoló, automata zsalus ventillátort is alkalmazni:

[link]


Vagy két éve összeszedtem egy csomó adatot, rászántam az időt, és az jött ki, hogy ha egy 4x4-es szobában ketten alszanak, akkor éjszaka is legalább 6 óránként fel kell kelni a teljes légmennyiséget kicserélni, hogy megint 6 órán keresztül határérték alatt maradjon a CO2-szint. Ez nagyjából párhuzamosan alakul a párával.

2014. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valahogy így gondoltam az első válaszomban.Csak nem említettem az aereco termékeket.Aztán folytattam hogy az csak ablakonként több ezer plusz a beszerelés.És azt is írtam hogy egy egyszerű budi kiszellőztető nem elég erre a célra.Végül is van ilyen katalógusom vagy fél tonna.Jövőre majd csak eltüzelem.Ha csak ilyen egyszerű volna a penészedés megoldása az jó volna mert nem volna ennyi asztmás ember meg sajnos gyerek.Akiket szívből sajnálok hogy ilyen körülmények miatt betegednek meg.
2014. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!