Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tőzeglegyek ellen mit tehetnék?

Tőzeglegyek ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kb. olyan fél,talán egy éve tart már,hogy tőzeglegyek vannak a házban,állandóan belerepülnek a kajámba,abba amit iszok,zuhanyzás közben ot röpködnek,meg máskor meg a fejemnél,a hajamnál,meg a fülemnél,volt olyan is nem egyszer,hogy a szemembe repült egy.Én úgy vettem észre,hogy a gyümölcsök,a zöldségek,a majonéz,a vaj,meg minden,ami édes,vonzza őket.Biztos,hogy tőzeglegyek,nem muslicák,mert azok inkább barnák,meg átlátszóak,de ezek feketék.Muslicát igen ritkán láttam eddig,akkor is egyet-egyet.De hozzám mért repkednek?Utcán is,volt már olyan,hogy vártam a buszra,és ott repkedett egy,meg már többször is,hogy a buszon mellettem ablakon mászott.Nyáron meg még agresszívebbek,rárepülnek a pólómra,ha biciklivel megyek valahova,akkor meg egyenest nekem repülnek,rá a ruhámra így is,csak még a szemembe,orromba,arcomra is.Este meg a laptopora repülnek.Néha már agyamra mennek.Valaki tudna segíteni?Olyasmit olvastam,talán itt a gyakorikérdéseken,hogy virágok földjébe petéznek,és oda kell fújni sprékkel,meg ecetes vízzel kell csalogatni őket,amibe beleragadnak,hát én mindkettőt próbáltam,de eddig csak az használt valamennyit,ha valamire nagyon rámentek(általában ablak,vagy laptop,vagy tv),és úgy agyon lehetett nyomni párat,vagy lefújni.De nincs valami hosszabb távú megoldás?
2014. márc. 11. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:

0,1%-os DIMILIN oldattal öntözd meg a növényeket. A dimilin csak az ízeltlábúakra (rákok, rovarok, pókok) veszélyes, ugyanis ez egy kitinképződést gátló szer.

Bőveb leírás az alábbi címen:

[link]

2014. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de ezek nem ízeltlábúak
2014. márc. 24. 22:38
 3/3 anonim válasza:
Nekem ugyaez a problemam szoval ha esetleg kerdezonek sikerult megoldania akkor leirna hogyan? Vagy valaki! SEGITSETEK! Kétségbe vagyok mar esve!
2018. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!