Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogy irtsam a hangyákat?

Hogy irtsam a hangyákat?

Figyelt kérdés

Van egy kis virágkertem. Egy csomó hangyával. Szódabikarbóna, fokhagyma nem használ. Vegyszerek kilove a kutyus miatt. Valakinek valami hasznos tanács? :)

Ui.:nagyon idegesítoek, mivel minden szép virágomat megolik...


2014. márc. 22. 14:05
 1/4 dirtboy ***** válasza:

én füves területen úsztattam őket,folyattam rájuk a vizet minden nap pár percig/félóráig szivattyúval hogy még ha nem is doglenek meg de költözzenek el.

a fűnek nem árt,a virágaid nem tudom menyire viselik jól a sok vizet.

2014. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez is gond hogy olyan novények koré telepdtek meg aminek nem kell sok víz kovirózsa pl. :(
2014. márc. 22. 14:24
 3/4 dirtboy ***** válasza:

ezt találtam hirtelen,van pár új tipp


Tegyünk a hangyakaravánok útvonalába fokhagymát, levendulát, paradicsomszárat vagy zsályát, mert a hangyák nem szeretik ezeknek a növényeknek a jellegzetes illatát, ezért távol maradnak. A zsálya egyébként kimondottan vöröshangyák ellen hatásos. Mások a citromkarikákra esküsznek, de állítólag a sütőpor-fahéj keverék is sikerrel alkalmazható. A fokhagyma leginkább a hangyák járatainak nyílásába elhelyezve hatásos – hátránya a megtakarított hagymagerezd erős szaga.


Fontos tudni azonban, hogy ezek a praktikák csak időlegesen tartják távol az apró rovarokat. Ha végleg szeretnénk megszabadulni a hívatlan vendégektől, akkor az irtás a tartós megoldás: öntözzük meg a hangyabolyt forró víz és ecet elegyével. Ha bórax és cukor 1:1 arányú keverékét helyezzük ki, akkor a hangyák beviszik a bolyba, és ezzel táplálják utódaikat, amelyek elpusztulnak. A sütőpor nem csak riasztásra, irtásra is jó: kis porcukorral keverve biztosak lehetünk abban, hogy a rovarok behordják a fészekbe, így valószínűleg a királynő is elpusztul.



mint látod leginkább időigényes irtás ez mert utódokat,királynőket támadja, nem a mostani dolgozókat öli meg,tehát a hatásukra várni kell.

2014. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 WaRyOu_o_O válasza:
Chemotox ember!
2014. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!