Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mivel irtsam ki a hangyákat a...

Mivel irtsam ki a hangyákat a szobámban?

Figyelt kérdés

A lakásban sehol nem láttam hangyákat, még a konyhában sem. A szobám viszont teli van velük. Naponta porszívózom fel őket vagy felsöprök és a lapátról az udvarra szórom őket. Raktam már sütőport is a falhoz, de egyáltalán nem használt. Múlt héten ezt ajánlották az egyik háztartási boltban: [link]

Egyáltalán nem használ ez sem... és csak jönnek a hangyák, jönnek újra és halvány gőzöm sincs, hogy honnan... mert a szobámnak csak az egyik fala határos az udvarral, de nem ott vannak a hangyák hanem azoknál a falaknál, amik másik szobákkal határosak és ott egy szem hangya sincs. Kiborulok már tőlük nagyon. Most rettentő sok jelent meg....


2014. márc. 3. 22:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha semmi sem hasznalt, akkor hivj egy szakembert.
2014. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most felsöpörtem.. rengeteg hangya volt a szobám 2 területén. Mindet kiszórtam az udvarra, messze a háztól és a szobámtól. Aztán úgy döntöttem - mivel jelen pillanatban semmi más szer nincs itthon -, hogy újra megpróbálom a sütőport, csak sokkal többet raktam a 2 gyanús pontra. Plusz kiraktam néhány karika citromot, mert azt olvastam, hogy az meg taszítja a hangyákat. Na, majd meglátjuk!
2014. márc. 3. 23:17
 3/17 anonim ***** válasza:
Van olyan Raid hangyacsapda, amely tulajdonképpen egy kis rózsaszin műanyag dobozka. Csalétek van benne. Sötétbe, bútor mögé, fal mellé, ahol járnak, tedd le. A csalétek roppant vonzó, az összes hangya behordja a bolyba és mind elpusztul tőle. Félelmetesen gyors a hatása. Gazdaboltban ajánlották.
2014. márc. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bocs, nem Raid, hanem Vape. De a hatása nagyon gyors.

[link]

2014. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jelentem! Megint semmit sem használt a sütőpor, se a citromhéj. Ugyanúgy jönnek. Tegnap 5x fordultam a kis lapáttal, vittem ki őket az udvarra. Beszórtam a feltételezett útjaikat, réseiket sütőporral, de nem nagyon bánják ahogy észreveszem.. lehet alkalmazkodnak?! Mert emlékszem, hogy még jó pár évvel ezelőtt anyukám is sütőporozott és simán kinyírta az egész bolyt.

Most egy befőttes üveg kupakjába raktam 2 kanál mézet, mellé csalogatónak morzsákat. Remélem, hogy reggelre lesz benne néhány elpusztult hangya. Habár számomra ez elég drasztikus módszer, mert nagyon nem szeretek állatot ölni, akármilyen is az. De ezek a dögök most már tényleg kezdenek felháborítani.


Köszönöm a tippet. Ez a Vipe mennyibe kerül? Sajnos most pont megszorult helyzetben vagyok, pár napig még ki kell bírnom, utána tudok csak venni "csodaszereket".. ez a Protect is 900 Ft volt.. a semmiért.. egy szem hangyát láttam egyszer benne, de az is vígan élt és virult és kijött belőle.


Amúgy meg nem értem, miért szeretik a szobámat?! Tény, régen itt reggeliztem, vacsiztam a tévé vagy gép előtt, de amióta megjelentek a dögök kitakarítottam alaposan, és azóta nem eszek bent és egy szem morzsa sincs szóval nem értem. Konyhában még megérteném, de ott nincsen egy darab sem. Még a fürdőben szoktam látni 3-4-et. Pedig az is ragyogó tiszta és nyilván nem morzsázunk ott, mert nem evésre való hely :D

Szóval nem tudom.. de siralmas már velük harcolni.

2014. márc. 5. 00:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy csomag Vipe 900 ft, de négy kis rózsaszín műanyag kocka van benne, ezen belül van a csalétek. Nagyon gyorsan hat.Eddig ez vált be a legjobban. Kirágtak az új ajtófélfa alján két nagy lyukat. Fáraóhangyák ezek. [link]
2014. márc. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kívülről szord körbe a házat domotoxszal. Tutira használ.
2014. márc. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Remélem, használni fog a Vape csalétek. Hol tudom megvenni? Falun lakom, így itt csak ezek vannak elérhető közelségben: Coop (ott semmi nincs..), helyi drogéria, háztartási bolt, Penny, Rossmann.


Egyébként ez a méz dolog nem rossz. Mikor felkeltem egyből ránéztem és szinte feketéllik a mézzel teli kupak a sok döglött hangyától, de csak jönnek jönnek újak.. A boly közepét, a királynőt kéne valahogy kinyírni, de még mindig csak sejtéseim vannak arról, hogy honnan jönnek be. Plusz a szobám másik végében is szoktak kóricálni néhányan, azt meg végképp nem tudom hol a lyuk..


Ami meg még furcsa és ezt mindenféle szer kirakása előtt is tapasztaltam: A szobám közepetáján ahol nincs olyan sok hangya, max.átutazóban megy egy-kettő, csomó elhullott, elpusztult hangyát látok.. olyan mint mikor mondjuk rájuk fújok valamit, de nem csináltam semmit. Múltkor is felsepertem nagyon sokat, aztán megint lettek ilyen elpusztult hangyák a szobám közepén. De mitől döglenek el? Mert mondom még mindenféle csalétek kirakása előtt is láttam ilyeneket és egyébként a csalétkek messze vannak ezektől. Tök fura.

2014. márc. 5. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!