Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nikotinnal való permetezésről...

Nikotinnal való permetezésről mit tudtok?

Figyelt kérdés
A csikk áztatós módszerre gondolok, valamint mennyi a várakozási ideje? Felszívódó vagy kontakt hatású? Igaz hogy fényre bomlik de magas hőmérsékletre nem(pl. amikor kifőzöm)? És valahol azt olvastam hogy burgonyára, paradicsomra nem lehet fújni, azért mert ezek is tartalmazzák(a nikotint)?

2014. márc. 26. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt tudom a nikotinnal való permetezésről, hogy igen sokan meghaltak már tőle. Nem is szórakozok vele.

500 Ft-ért adnak mondjuk egy tasak Mospilant, ez elég vagy 20 l-hez, és ezt akár kiskanállal is meg lehet enni a tasakból, legfeljebb egy hasmenésed lesz tőle. A csikkfőzettől meg simán meghalsz, ha úgy jönnek össze a körülmények.

2014. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

általános várakozási idő: min. 21 nap

felszívódó és kontakt méreg is!

NE főzd ki, csak áztasd! (60 fokos vízbe tegyél bele 5 szálat az erősebb fajtából, és egy éjszakán keresztül hagyd benne ázni) majd ha esetleg bomlott, szűrd át....

10 L vízhez add hozzá, és ezzel permetezz a hajnali, vagy az esti órákban, hogy a permetszer ne égesse meg a nap hatására a növényt!

burgonyára is és paradicsomra is lehet a permetlevet alkalmazni, de csak a min. élelmezési várakozási idő betartásával, és semmi esetre sem virágzásban!!!

2014. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Itt azt írja hogy forraljam meg hogy milyen veszélytelen: www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/nikotinos-rovarolo-keszitese-novenyvedoszerek/3973/

Egyébként azért mondod hogy ne forralljam, mert a nikotin 60 fok fölött vízzel párolog? Mert ha jól tudom dohányban az almasav sójaként van jelen ami magasabb hőmérsékleten párolog(szublimál).

Virágzásba a méhek miatt ne, akkor se ha méh kimélő technológiával (napkelte előtt-napnyugta után) fújom?

2014. márc. 31. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

virágzásban...nem csak a méhek miatt ne alkalmazd!

a nikotin megperzselheti a virágokat, és ezáltal csökkenhet a termés mennyisége.

2014. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!