Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A gipszkarton és a hungarocell...

A gipszkarton és a hungarocell között rágcsálnak az egerek a házban - mit tehetek ellenük?

Figyelt kérdés
Ma először hallottam először egy, aztán már két helyen, hogy kaparnak, eszik a hungarocellt. (Csikorog, azért gondolom...) Nem tudom, mi lehet ellenük a megoldás. Hogyan férhetünk ott hozzájuk? Egy macska beszerzésén mondjuk nagyon gondolkodom (kertes házban lakunk), de az legfeljebb a megelőzésre lehet jó. Használható ötletekért, tapasztalatokért hálásak lennénk... Köszi előre is.

2014. máj. 22. 13:44
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:
32%
Egérfogó... Hasznos szerszám!
2014. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Gipszkarton és hungarocell közé hogy tegyen be egérfogót? Nagyon okos...

Irtószert ne tegyél ki neki, mert ha ott döglik meg a falban, szagolhatod őket egész nyáron!

Valahogy ki kéne őket füstölni, pl gazdaboltban kapni olyan szert ami a földben élő rágcsálókat űzi ki. Persze ez kinti használatra van, nem tudom milyen hatása lenne a bent a házba... legjobb az lenne ha valahogy tudnál a közelükbe tenni egér ragasztót, hátha belemennek!

2014. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

"Gipszkarton és hungarocell közé hogy tegyen be egérfogót? Nagyon okos..."


Sehogy. Ki a fene mondta, hogy közé kell tenni? Nagyon okos...


Az egérfogó egy rugós szerkezet, ami arra szolgál, hogy az egeret (pl. egy kis sajt darabbal) odacsalogatva megöli - helyben, tehát az egér nem tud visszamenni a fal mögé, ahonnan nem lehet a hullát kiszedni.


Ha még nem használtál egérfogót, akkor nem kell idétlen tanácsokat adni.

2014. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat: mindkét módszert megpróbálom. Egérfogókat teszek a padlásra (csak beletéved...), a gázos módszernek meg utánajárok. Mondjuk amikor tavaly egérfogóval próbálkoztunk, akkor a kihelyezett diódarabtól fél méterre vígan ette a dög a papundekli tojástartót, a csapdára meg rá se nézett. Reméljük, most fegyelmezettebb egyedekkel van dolgunk. Az már fix, hogy kelleni fog egy macska, vagy egy foxi... Csak a macskát utálom, a foxi meg összeugrálja a konyhakertet.
2014. máj. 22. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=iFVXFKv12EE

[link]

[link]


Ne hagyományos egérfogót használj, hanem ilyes valamit. Ezek nagyon érzékenyek. Én töpörtyát rakok bele és még nem volt eset, hogy megzabálta volna. Mindig telitalálat volt.

2014. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez a csapda nagyon durva, köszi... :)
2014. máj. 22. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
5-kérdezném: a videóból sem lehet tudni-kérdésem: hol lehet kapni?
2014. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló: ha jól sejtem, ez a [link] linken található csapda.
2014. máj. 22. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
köszönet!
2014. máj. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kerdezo,mivel sikerul kiirtanod a gipszkarton es a hungarocell kozul az egeret? Mi tettunk fel a padra egerfogot,merget,ragasztot,hatha jar arra is,de semmi. Egyaltalan nem tudom hogyan irtsuk ki onnan. Ha volt valami hasznos,amivel sikerult kiirtanod,kerlek ird meg,mivel ugyanaz a problemam nekem is,es tehetlen vagyok!! :( Valaszodat elore is koszonom!!
2014. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!