Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyest, vagy patkány, vagy...

Nyest, vagy patkány, vagy egerek lehetnek a padláson?

Figyelt kérdés

Régi vályogház, néha kapargászást, szaladgálást hallunk a padláson, főleg a belső szobákban az álmennyezet alatt, de nem tudjuk biztosra mi lehet.


Patkány már volt a hátsó kamrában, de az a "föld" szintjén lett elkapva. Felmegy a padlásra is?


Idegesítő, hogy sosem látjuk így, infra kameránk meg nincs, ha meg nyest, nem zavarna minket.


2014. máj. 30. 11:32
 1/7 anonim válasza:
100%

vagy patkány vagy egér bár ha volt nálatok patkány akkor valószínűleg az, persze simán felmehet a patkány nagyon okos meg ügyesen mászik a legjobb természetes patkány irtó pedig ha veszel egy tengerimalacot és közel helyezed a padláson hogy hallják egy néni mesélte nekem ő azért vett magának tengerimalacot mert félnek a hangjától a patkányok és elmenekülnek.


Nekünk egyszer egér jött be a házba:

Van egy aranyos kiskutyánk egy máltai selyemkutya vagy az én ágyamban alszik vagy a nővéremébe már félálomba voltam és éreztem hogy kis puha selmyes valami a karomhoz bújik mondom jajj de aranyos biztos a kutya aztán eszembe jutott hogy a kutya nincs is velem felpattantam és egy egér fúrkálta be magát a karomhoz ott akart aludni :DD ő is megíjjedt énis és elszaladt :D

2014. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból bármi lehet. Ha felmész a padlásra, székletből már lehet következtetni. Egyik sem hasznos, mert megrághatják a vezetékeket. "Beázás" szerű foltot a plafonon a nyest csinál.
2014. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, van egyébként ilyen szarvasbogárhoz hasonló (annál kisebb) vályográgó bogarunk is, néha az is hatalmas zajt csap, főleg ha beszorul, vagy papír alatt megy át.


Ha nem gond a tengerimalacot most nem próbálom ki. Mérget nem akarok kitenni.


Egeret fogtunk már, lehet, hogy az, de a padláson lehet, hogy valami nagyobb van, bár ki tudja, lehet, hogy az OSB felerősíti a hangot (nem putriban élünk, csak régies a ház és sokba kerülne normálisan felújítani)

2014. máj. 30. 12:27
 4/7 anonim válasza:

Készíts egy humánus egér/patkánycsapdát aztán szabadon engeded :)


hozzávalók: 1 nagy lábas egy műanyag flakon valami finom kaja (mogyorókrém,nutella vagy valami kenhető) hurkapálca


itt egy kép hogy működik:

[link]


sok sikert :)

2014. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a patkányt kizárnám , az nem annyira szeret a padláson ,ellentétben a nyestel. Persze egér az tuti. A álmennyezet alatt, azonban szinte birtos egér. Nyest az a padlást max. játszótérnek használja ami igen nagy zajjal jár, gergetőzés stb, de az éjszakára innét járhat vadászni.
2014. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezdenek játszani a kis macskák .
2014. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A ma elterjedt vad norvég patkány nem megy fel padlásra, ő föld alatti lakó, inkább pincébe veszi be magát. A fekete patkány a tetőlakó patkány, de azt a középkorban kiszorította a norvég patkány, a patkányt én is kihúznám a listáról. Egerekkel nincs tapasztalatom, hogy beköltözik-e a padlásra, a nyestekről meg köztudott, hogy padlás pártiak, inkább a nyestekre tippelnék.
2014. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!