Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Cseresznyefa megmentése hogyan?

Cseresznyefa megmentése hogyan?

Figyelt kérdés
Üdv segítséget szeretnék kérni.Van egy negyven éves cseresznyefánk.Észrevettem ,hogy sok száraz ág lett itt ott.Jobban megnéztem a fát és észrevettem ,hogy a törzsét szépen rágja valami (szerintem a hangyák) Jó mélyen olyan mintha a korhadt fa a törzse .Mivel menthetném meg a fát?
2014. jún. 2. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

1. nem hangya rágja, hanem az un. nagy hőscincér [link] lárva-tömege.

[link]

megmenteni, már nagyon nehéz lesz, talán csak drasztikus visszavágással lehet.

a száraz ágakat mindenképpen le kell vágni, és elégetni!

ha a zöld ágakon is látható a rovar kártétele, akkor azokat az ágakat is érdemes eltávolítani.

a csonkokat, mindenképpen fasebkátránnyal, vagy vmilyen hasonló készítménnyel kezelni kell!

2014. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a fa törzsét teszi tönkre valami.olyan túrasok vannak mint amikor a hangyák hordják ki a homokot a földből ...és rágja valami a fát közvetlenül a talajnál és kb 30 vel fölötte
2014. jún. 2. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A hangyák is bele szoktak költözni a fatörzsbe, nálam is többször előfordult már.

Viszont ők csak az elhalt, főleg a már korhadó részeket takarítják ki, azaz a fa pusztulását nem ők okozzák.

2014. jún. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet, orrszarvúbogár [link]

lárváinak [link] rágása is!

(ha nagyon beteg már a fa)

http://www.youtube.com/watch?v=YFmicySDJ5g

de, bontsd meg a kérget. ha alatta hasonló lárvákat találsz, egyértelmű, hogy ez okozza. Ekkor, sajnos ezt a fát már nem lehet megmenteni.

(de nem a lárvák okozták a fa pusztulását! ezek csak már a beteg, korhadt fák gyökér-törzsében találhatók meg.)

2014. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!