Kezdőoldal » Otthon » Kert » Derékban elfűrészelek egy...

Derékban elfűrészelek egy cseresznyefát, akkor kihal vagy hoz új hajtásokat a vágásnál?

Figyelt kérdés
Túl magasra nőtt és zavarja a vezetékeket, a lenti ága meg szárazak. Vajon ha úgy 1-1,5 méter magasságban vízszintesen kettéfűrészelem, akkor kihajt még a csonk?

2014. máj. 28. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
90%-ban kiszoktak hajtani. De inkább a föld felett vágd el. Bár kicsit fárasztóbb mint 1-1,5m magasan,de a mozgás nem árt !
2014. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De miért a föld felett? Úgy nagyobb talán az esély, hogy kihajt? Vagy arra gondolsz, hogy akkor nem fog újra hamar magas lenni?

Azért gondoltam, hogy úgy 1 méter felett vágnám, hogy hozzá lehessen férni, ha valóban kihajt és elágazik, akkor ne egy bokor legyen belőle, ami alá nem férünk oda kigazolni...


Persze lehet rosszul képzelem, nem csináltam még ilyet.

Valóban az volt a terv korábban, hogy kiássuk gyökerestől a fát. De nemrég láttam valahol, hogy egy egykor gyönyörű szép nagy fát teljesen csonkoltak. Teljesen levágták a lombját, és ott marad egy Y alakú nagyon vastag törzs, amiből egyetlen ág sem jön, mert minden ág fentebb volt és le lett vágva... Azt hittem ki is hal ezzel a fa. De nem. Most az látszik, hogy az Y két tetején körbe nőnek ki a friss hajtások, és már tele levéllel. Ez valami hatalmas díszfa amúgy.

Ezt látva gondoltam, hogy talán a mi cseresznyefánkon i megvalósítható lenne ez, és talán még teremne újra lentebb, s nem kellene a vezeték miatt teljesen kipusztítani...


Tehát miért tartod jobbnak lentebb elvágni?

2014. máj. 28. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha derékban elfürészeled, annak már kampec.
2014. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a fa, akkor ki fog hajtani. Ha betegeskedik, akkor nem.


Szerintem azért gondolta a földszinten vágni, hogy a kihajtók közül csak 1-et hagyj meg, amit folyamatosan alakítasz, és lesz egy formás kis fád.

Ennek egy hátránya van, hogy pár év múlva könnyebben kitöri a szél.

2014. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!