Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit használjak tetű ellen a...

Mit használjak tetű ellen a gyümölcsfákra? Melyik a leghatásosabb?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem lehet őket kiirtani. Pedig csak 5 db fáról van szó (alma, körte, szilva, barack).

Használtunk már 2 fajta permetet (az egyik Carate volt, másikat nem tudom már) a leírásuk szerint, és még mindig vannak. Meg persze teli van a kert hangyával is. Ezért már nem tudom, mit tegyünk.

Hangya ellen mindenki azt mondja, nem lehet mit tenni, irtsuk ki a tetűt, és kész.

Ötletek? Előre is köszönöm!



2014. jún. 6. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is karatét használtam évekig, nem győztem permetezni. Le viszi de hamar előnyökkel újra. Át álltam a felszívódó rovarölőre. Mindegyik bevált. Ezek hosszantartó hatásúak. Igaz jóval drágábbak de megéri. Még nem volt tetű már meszórtam .Idén 3 szor. Még egy tetűt nem láttam idén . Hangyák ellen pedig Galation t használok. Únióban be van tiltva de apródon v. pedig más oldalon nem rég is láttam hírdették . Ezt nedves földre kell szórni. Két éve vettem egy kilót 3000 ért.Évekig elég. Valamit magára adó gazdaboltos pult alól árulja.
2014. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Actarát használom,nekem bevált
2014. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
A hangyák a tetvek után mennek. Ha nincs tetű, nincs hangya.
2014. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a fán van neki a hangya, hanem az egész kertben.

Nálam is, mondjuk. Bárhol a földbe vágom a kapát, nagy valószínűséggel elkezdenek futkosni. Megrágják az érő gyümölcsöket, meg az oltványaim rügyeit kieszik, retket alig sikerült tőlük párat megmenteni, palántákat is eszik, stb.


Én Mospilant használtam idén, többek között a levéltetűket is levitte a fákról. (Az Actara idén már II. kategóriás, és mióta folyékony, szerintem nem is olyan hatásos, fórumon is többen írták ezt a véleményt.)

2014. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem még tavalyról maradt Actarám,azért tudtam azt:)csak segíteni akartam..
2014. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én a kenőszappannal szoktam. Ha pár napig nem esik rá eső biztosan működik.
2014. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

A Mospilant kipróbáljuk. De azt ugye lehet ilyenkor is permetezni, amikor már a gyümölcs van a fán?


És a betiltott szert inkább nem próbáljuk ki, mert van egy egy éves gyerek is a családban, így inkább azt mellőzzük. Azért köszi!

2014. jún. 9. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

A Mospilan ÉVI-je gyümölcsökre 14 nap, azaz ne menjen olyan gyümölcsre, amit 2 héten belül enni akartok. A fához közeli egyebekre se, mint málna, karalábé, stb.


Az Actara nincs betiltva, csak neked nem adják oda, mert túl hatásosnak találták, ezért eltiltották tőle a nép egy részét. Az EU-tagállamok többségében ilyen dolog, mint a II. kategória, nincs.

Mondjuk, léteznek direkt levéltetűirtó szerek is, mint Pirimor, Teppeki.

2014. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!