Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi van az ablakkeretemben?

Mi van az ablakkeretemben?

Figyelt kérdés
Tizenéves fa ablakkeretem van, de soha nem volt még ilyen. Tegnap éjjel arra keltem, hogy valami iszonyatosan hangosan zörög. Először azt hittem, a redőnyöm és az ablakom közé van beszorulva valami, megmozgattam a redőnyöm, abbahagyták. Utána megint rákezdtek, behívtam aput, hogy nézze már meg, mi az, azt mondta, szerinte valami szú, vagy afféle, csak holnap reggel tudja megnézni. Egész éjjel hallgattam, mintha körömmel kaparnák a fát, meg kopogás is volt, aztán fél óra után elhallgattak, de gondolom éjjel még biztos csinálták, csak nem keltem fel rá. Reggel kinyitottam az ablakot, és tele volt a párkány forgácsdarabkákkal. Nem tudom a szúé mekkora, de ezek eléggé nagyok voltak. Anyu azt az ötletet is felvetette, hogy szerinte darazsak, mert hogy elég nagy forgácsdarabok voltak, meg mondjuk komolyan nem tudom milyen a szú hangja, de nem hiszem, hogy egy pici állat ilyen nagy hangot tud csinálni. Csak az az érdekes, hogy ha darazsak, akkor mondjuk mikor nyitva van az ablakom, miért nem szállnak be? Valaki találkozott már ilyennel? A járatát nem tudjuk megnézni, mert a redőnytokot le kéne szerelni, mert pont ott kezdték el rágni...
2014. jún. 19. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is mondta unokatestvérem, aki asztalos, hogy - most konkrétan nem emlékszem milyen bogár - de valami kis bogár az, ami ilyen kaparó hangot ad ki. Oda akarja rakni a petéit vagy mi.
2014. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És nem tudod esetleg, hogy hogyan lehet kiirtani? Nem nagyon szeretném, ha kis bébibogarakkal kéne aludnom... :-D
2014. jún. 19. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:

kopogóbogár

szétrágja a pitsába a keretet, mint a gerendákat.


[link]


Ezért jó a laminált bútorlap, abba semmi sem költözik be.

2014. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagy darab forgácsok voltak, akkor pl. egér.
2014. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát bármi is volt az, szerencsére eltűnt. Arra gondoltam, valami bogár beszorult oda, és próbált kiutat keresni, mindenesetre ha még egyszer előjönne, akkor leszereltetem a redőnyt apuval, és kiírtjuk. Köszönöm a segítséget!
2014. jún. 25. 21:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!