Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Paradicsom-palántán fürtökben...

Paradicsom-palántán fürtökben lógnak a fekete levéltetvek. Hogy lehetséges, és mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt olvastam, hogy ha egy növény levél-tetves, akkor ültess mellé paradicsomot!

Csakhogy ezt a levéltetvek nem olvasták, és vígan dőzsölnek a paradicsomjaimon. Mitévő legyek, hogy irtsam ki őket? Ráadásul a hangyák is ott tobzódnak...

Totál ideg vagyok...:)



2014. júl. 20. 20:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
permetezd meg vizes tejjel,ha nem használ,akkor vízbe áztatott dohánylével,ha az sem használ vegyszerrel
2014. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Kenőszappanos permetezés, vagy híg enyves (zselatinos) permet (ez megszáradva mechanikusan megöli a tetveket és ugyanakkor vízben oldódik).
2014. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz katicákat!
2014. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Ez a katica ügy nekem is eszembe jutott, de bármerre mentem ma, az mind katicamentes övezet volt. Hol lehet beszerezni? Hol keressem?

2014. júl. 20. 21:55
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben a hangyákat kell kiirtani olyan csalétekkel, amit behordanak a bolyba, és a királynő is elpusztul. A levéltetveket [bármennyire hihetetlenül is hangzik] úgy mint nálam, nálad is a hangyák tenyésztik. Édes mézharmatot választanak ki a tetvek, és ezt gyűjtik a hangyák, akik imádják az édességet.

A hangyák írtása után Pirimorral permeteztem én legalábbis, és az levitte a tetveket, paradicsomra 3 nap az élelmezésügyi várakozási ideje.

[Sok hobbikertész sok jó tanácsot ír néha, cigicsikkes nikotin stb. , de soha nem láttam még, hogy konkrét koncentrációt, és élelmezésügyi várakozási idő tanácsot is adott volna hozzá, hogy ne mérgezzem meg véletlenül a családom és a gyerekeim...]

2014. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infot: gyanítottam hogy a hangyák a bűnösök a dologban, mert rendkívül intenzíven ügyködnek.

Ma "megásom" a sírjukat!:)

2014. júl. 21. 16:17
 7/32 anonim ***** válasza:

Ha elpusztítod a levéltetveket, a hangyáknak nem lesz okuk oda járni. Mivel a levéltetvek által gyártott mézharmatot eszik, azért mennek. Ha egy étteremben soha nincs kaja, akkor nem jár oda a nép.

Rengeteg ilyen 3-7 napos szer van, ami jó a levéltetvek ellen.

A legdurvább is csak tizedannyira mérgező, mint a dohánylé, attól igen sokan haltak meg régen, mikor még nem voltak bolti rovarölők.

2014. júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%
Fel vagytok háborodva a dohánylén. Mi volt az első ajánlás.?? A TEJ!!!!! Akár töményen,akár higítva. Kipróbálta? Nem. Katicát akar gyűjteni. HÁt hajrá.
2014. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
A tejet nyilván halvány emlékek alapján javasolták. Ugyanis a tejben található lizozim enzim hatásos a paradicsomot is megtámadó dohány mozaikvírus ellen.
2014. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Nem halvány emlék,én sem szeretem a vegyszert.A rózsától kezdve a leanderig mindent tejjel pemetezek.És láss csodát a tetű kipurcan.
2014. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!