Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen kártevő támadta meg a...

Milyen kártevő támadta meg a szederfát, ha a leveleken barna foltok és néhol lyukak vannak, a fonákján pedig fehér pöttyök vannak, talán tetvek?

Figyelt kérdés
Nem permeteztük sajnos, és csak tavaly ültettük. Még lehet valamit tenni? Tudtok jó faiskolát/növénykereskedést, ahol segítenek? Ahol vettük, nagyon nem segítőkészek és nem értenek semmihez.. Köszi
2014. szept. 8. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírás alapján akár még gomba is lehet.

Tegyél fel fotót. (Tárhelyre felteszed, ide linkeled.)

2014. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ide töltöttem pár képet, 5 napig elérhető

[link]

köszönöm, hogy megnézed.

(Ha lehet még valamit tenni, bp-i faiskola/szakértő érdekelne)

2014. szept. 9. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Az teljesen biztos, hogy nem kártevő, hanem betegség.

Abban viszont nem vagyok biztos (csak majdnem), hogy gomba. A fehér foltok a gomba kivirágzásának tűnnek.

Én ilyen esetben Folicurt meg Topas-t kevernék össze, és azzal permeteznék, valamelyik majd lerendezi. Na de tudom, nem mindenkinél állnak otthon permetszerek...

Mivel már itt az ősz, az sem lesz végzetes, ha nem csinálsz semmit. A levelek kicsit hamarabb lemennek, de jövőre egészségesen fog indulni a fa. Viszont amikor bejön a melegebb idő, onnantól rendszeresen kell figyelgetni, és permetezni, ha megint feltűnik a betegség.

2014. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tippeket!
2014. szept. 10. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!