Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lisztharmatos az összes...

Lisztharmatos az összes fűszernövényem! Bazsalikom, menta, oregánó, metélőpetrezselyem, még a snidling is. Mit tegyek? Mérgező lenne elfogyasztani?

Figyelt kérdés
Tudom, sokaknak lehet, hogy egyértelmű a válasz, de még kezdő kertész vagyok, és nem találtam arról semmit, hogy az emberre veszélyes-e lisztharmatos fűszer fogyasztása. Egyébként mit tehetnék? Az egész növény fertőzött :(

2014. szept. 26. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Mérgezőnek nem mérgező, bár többféle lisztharmat is van, és mindet nem ismerem.

Egyébként bizonyosan lisztharmatod van? Csak azért kérdezem, mert biokertészek szokták ajánlani védőnövénynek lisztharmat ellen a bazsalikomot, én is termesztek pár tövet, én sem láttam még lisztharmatosnak sosem, nálad meg megtámadta volna a lisztharmat?

Egy kis thyovit jet permetszerrel kellene megpermetezni. Ez egy nem felszívódó kén készítmény, direkt lisztharmat ellen. Nincs sem munkaegészségügyi, sem élelmezésügyi várakozási ideje. A megpermetezett zöldség, gyünölcs, rendes megmosás után már másnap is fogysztható.

Biokertészek szokták ajánlani a pH eltolásán alapuló biopermeteket. Pl.:4 evőkanál almaecet 1 literre feltöltve. Vagy 1 púpos evőkanál szódabikarbóna 1 literre feltöltve. Ezzel permeteznek 4-5 naponta, míg a lisztharmat el nem múlik.

2014. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak tippelek, lefényképeztem, hátha látszik, mégis mi ez:


[link]


[link]

2014. szept. 26. 15:05
 3/8 A kérdező kommentje:
Ami még érdekes, hogy tele van repkedő pici rovarokkal, ha végigfésülöm az ujjaimmal, szétrebbenek. Kb. akkorák, mint a muslica.
2014. szept. 26. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem lisztharmat. (A többi növényen jellemzően előfordulhat a lisztharmat, azokról is tehetsz fel fotót.)


Az elrepülő állatkák fehérek? Akkor az az üvegházi molytetű vagy liszteske. Pl. a Mospilan jó ellenük, többszöri ismétléssel, mert a lárvákra és tojásokra nem hat.

2014. szept. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vilagos szinuek a rovarok, valoban lehet,

hogy feherek. Ez a permetszer emberre artalmas?

2014. szept. 27. 07:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden permetszer ártalmas emberre.

Pl. ha ebből 12-15 tasakkal megeszel, akkor aggódhatsz az életedért. Ha csak egy tasakkal, akkor kb. hasmenésed lesz tőle. Ha csak a frissen lepermetezett növényből használsz, akkor garantáltan nem lesz semmi bajod.

De különben a csomagoláson fel van tüntetve az ÉVI (7 nap), ezt illik betartani, ez alatt lebomlik a permetszer.

2014. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:D Teljesen igazad van, valoban banalis dolgot kerdeztem... Mentsegemre szoljon, hogy abszolut kezdo vagyok!!! :)
2014. szept. 27. 08:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Á, a kevésbé kezdőkben is egészen irreális kép él a permetszerekről. Ezek pedig már nem olyanok, mint 50 évvel ezelőtt a DDT, meg társai.

Aki ismeri a szereket, az nem idegeskedik túlságosan.

Egy ismerősömet megkérte egy öregasszony, hogy permetezzen le valami a kertben. Nézte közben, és sápítozott:

- Vigyázzon, nehogy véletlenül az eperre menjen, mert hétvégén jön a kisunokám, és az majd enni akar belőle!

- Ne idegeskedjen, mama! Idenézzen! - azzal lekapta a szórófejet, szájába vette a csövet, és megivott belőle pár kortyot. :)


Egy fórumos ismerős meg fogadásból ivott meg egy pohár gombaölős permetet, természetesen neki sem lett semmi baja.

Ezek a szerek csak a szervezetben felhalmozódva okozhatnak bajt, gyakran használva, hosszú idő után.

A rákot okozó kockázatuk elmarad a dezodoroktól és légfrissítőktől.

2014. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!