Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » SOS! Hogy csípjem el a szobába...

SOS! Hogy csípjem el a szobába került meztelencsigát?

Figyelt kérdés
Nemrég hoztuk be az udvarról a szobanövényeket és valószínűleg valamelyik cserépben,vagy növényen megbújt egy csiga,mert azóta minden tele van csiganyomokkal!Már megőrülök tőle,teljesen az agyamra megy.A sötétkék szőnyeg csillog a csiganyáltól+még a fekete kabátomat is összemászta a kis r0hadék!Már mindenhol megnéztem,próbáltam a nyomokat követve is megtalálni,de nem jártam sikerrel!Teljesen kikészít már!Létezik esetleg valami praktika,amivel előcsalhatnám és kitessékelhetném végre a hívatlan vendéget??

2014. nov. 17. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__5511360-hol-e..


"...a pitypang levele a csigák kedvenc étele, a legnagyobb ellensége az énekes rigó. Érdemes nyáron néha lespriccelni őket vízzel, mert a nedves és árnyékos helyeket kedvelik."

2014. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Állítólag szeretik a sört. A sótól meg megpusztulnak.
2014. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Majd csak este fog előmászni, ha addig ki nem szárad.
2014. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már lassan egy hete bent van és még nem száradt ki,mert folyamatosan hagyja a nyomokat,olvastam a sörcsapdáról,de azt kertben szokták elhelyezni,úgy,hogy egy műanyag edényt beásnak a földbe a széléig és megtöltik sörrel,aztán a csigák szépen odasereglenek a sör szagára és belepottyannak a lébe.Nem tudom,ez vajon működhet a szobában is?Mert bent ugye nem tudom leásni az edényt,amibe a sört öntöm.Ha csak simán kiteszek egy kis tálka sört,vajon abba is belemászna?
2014. nov. 17. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Csinálj neki rámpát... De elég ha egy 5 centi magas konzervdobozva öntesz 2 deci sört meg egy marék sót. A sör odavonzza, a só meg 1 percen belül megöli (kiszárítja). De ha elbújik, akkor sötét és nyirkos helyek jöhetnek szóba mint az északi fal vagy a nagyobb virágcserép alja ahová be tud kúszni, nedvességet is innen pótol..
2014. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Most már ugyan eső után köpönyeg, de én behordáskor pár szem csigaölő granulátumot szoktam szórni a cserepekre.

Nálam is került már be nem egyszer, nagy növényrágásokat csinálva.

Pedig tavasszal és ősszel a kert védett helyeit is megszórom (évelő növények, ahol a macska meg a kutya nem tapodja fel), de a szomszédoktól csak jönnek.

2014. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

csigának rámpát?


Még egy üvegplafonon is fel tudna mászni...

2014. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A nyomok alapján kerítsd be só csíkokkal, majd ha meglett porszívózz.


Vigyázz, mer ha kiborul a só, akkor balhé lesz:)

2014. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez csak azért nem jó ötlet, mert a szétszórt só hajlamos magába szívni a párát, feloldódik, és a sólé kárt okozhat.
2014. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!