Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukoricavirág hajtását, hogy...

Kukoricavirág hajtását, hogy gyökereztessem? Hol csípjem le? Simán tegyem egy pohár vízbe? Vagy dugjam bele földbe?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

kicsit pontosítani kéne

3-4 növényről is tudok, amit kukoricavirágnak hívnak

2014. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem japánból származik, lándzsa szerű csíkos levelei vannak. Liliomok csoportjába tartozik. Egy igazi túl élő virágnak ismerem, ha kevés vizet kap és sötét helyen van, még akkor se hal meg. Egyedül a tűző napot nem bírja. Zöld-fehér csíkos a levele.
2014. febr. 3. 17:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Aspidistra elatior?
2014. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Chlorophytum comosum?
2014. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
yucca, dracéna, sansevieria?
2014. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uhh, nem tudtam, h ennyi fajta van. Én cwak ezt az egyet ismerem. Rá kerestem és a 2. nyert :D Chlorophytum comosum
2014. febr. 4. 08:36
 7/10 anonim ***** válasza:
azt csak ledugod a földbe, és figyelsz, hogy ne forduljon ki, és szépen meggyökeresedik
2014. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Chlorophytum-ot inkább csokrosindának nevezik, esetleg zöldikének, klorofitumnak.
2014. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Froncsi ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy amikor már legalább 4-5 levele van a hajtásának, és megjelenik a gyökere (egy dudor a hajtás alján) akkor letöröm a hajtást, és vízbe teszem. 1-2 héten belül növekedésnek indul a gyökér, amikor már elérte a 2cm-t, akkor leteszem földbe.

Nekem ez a bevált módszer, de sokan csak ledugják a földbe, úgy is meg kell gyökeresednie.

Viszont a legbiztosabb módszer az, ha fogsz egy cserepet, az indán lévő hajtást nem vágod le, hanem indástól a cserépbe ülteted, és locsolod.

Így a hajtás kapja az anyanövénytől a tápanyagot, ameddig saját gyökeret nem fejleszt.

Kb 2 hónap után nyugodtan levághatod.

2014. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 9-es, a tied volt számomra a leghasznosabb, köszönöm szépen. Édesanyámnak szeretném majd ajándékozni, gyerekkoromban sok volt neki, szereti. :)
2014. febr. 4. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!