Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan tudnám leghatásosabban...

Yoni03 kérdése:

Hogyan tudnám leghatásosabban kiirtani a vakondokat a kertünkből?

Figyelt kérdés

2014. nov. 29. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy. A vakond védett és hasznos állat. A riasztók nem érnek semmit.
2014. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Megeszik a kártevőket, hasznos állatok, de lehet kapni riasztót. Mivel védett, elpusztítani tilos.
2014. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

1. Védett állat.

2. Hasznos, mert megeszi a kártékony dolgokat, meg káros, mert a hasznos állatokat is megeszi. (Főleg gilisztán él, aminek több a haszna, mint a kára - kivéve virágcserépben.)

3. Lehet kapni mindenféle vakondcsapdákat. Élvefogókat és kinyírósakat is. Van, ahol a védettség miatt pocokcsapda van ráírva. Pl. a Baumaxban van nagyon jó drótcsapda.

2014. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pataki Gábor Sándor válasza:
49%
Rossz hírem van. Nem tudod kiírtani. Én évekig harcoltam, mindenfélét kipróbáltam, hasztalan. Egy dolog vált be. Amikor éppen túr, lesben állsz és ásóval megpróbálod kikapni a földből. Az esetek 40-50% -ában beválik. Legalább is nekem. Aztán elviszed, már ha túléli, a második határba. Egyébként én úgy tudom, hogy a saját kerteden belül nem tilos üldözni a kis drágákat. Egyébként a giliszta a kedvence, ami ugyebár hasznos.
2014. dec. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha tele lenne a kerted lótetűvel, akkor biztos sírnál a vakod után, mert azt legalább kiirtja.

Régi trükk, hogy a lyukba petróleumos rongyot kell dugni, és attól a vakond elmenekül (de nem döglik meg)...

Csak az a baj a legtöbb esetben, hogy a vakond nem tudja azt, hogy most neki menekülnie kéne!:)

2014. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tomi Hilfiger válasza:
100%
Nem kell kiírtani! Tavasszal gyomirtózz, majd kapáld meg, esetleg hurulóval szedd ki a csomókat. Utána laza gereblyézés és VAKONDHÁLÓ. Majd kb 2cm termőföld és vesd be fűmaggal vagy terítsd le gyepszőnyeggel. Ebben az esetben nem kell a 2cm termőföld. Ha nem szeretnél dolgozni vagy nincs rá pénzed, akkor slag és sokáig folyasd a vizet. Előfordulhat, hogy akár több órán keresztül is folyathatod, mert a járatok igencsak hosszúak szoktak lenni.
2014. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kertről beszélünk? Veteményes kertről, vagy díszkertről?

Veteményesben a legjobb módszer a fahamu kiszórása. Feltéve, ha fával fűtesz. Télen kiszórod a hamut, tavasszl bedolgozod, rendkívül jó Nitrogén pótló, és vakondriasztó. Mellesleg a vakondnak nem a giliszta a kedvence, csak mivel azzal találkozik a leggyakrabban, értelemszerűen a táplálékának a zömét is az alkotja.

2014. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Mi a baj azzal a vakonddal?

Csinál minden nap néhány vakondtúrást, el kell gereblyézni és annyi.

Én direkt örülök a kitúrt puha földnek, azt szoktam átültetéshez, cserepezéshez használni.

2014. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gebasz1 ***** válasza:
34%
Irtsd ki a gilisztákat.
2014. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Golyószóróval lesben állsz a kerted közepén, egy kis széken kuporogva, infúzióval a homlokodra kötve, és ha megjelenik a kis idillrontó, aki csakazért is bepofátlankodik az évek óta szorgosan és kemény munkával építgetett lélekfrissítő látványt nyújtó focipályádra, akkor tüzet nyitsz, és izomból rátenyerelsz a piros gombra...
2014. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!