Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan, milyen módszerekkel...

Hogyan, milyen módszerekkel lehet a leghatásosabban védekezni a kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pont a napokban olvastam egy nagyon jó összefoglaló cikket: [link] :)
2014. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De mit tehetnék az ellen hogy 100% biztosra ne menjen belém? Olyan helyekre megyek kirándulni, ahol előfordulhatnak kullancsok, és kétségbe vagyok esve.
2014. aug. 7. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Hat ebben a kategoriaban nem biztos hogy a bogarakra ertik a kerdest....
2014. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz 100%-osan védekezni ellene. A kirándulás után jó alaposan nézd át a testedet, és ha találsz kullancsot, szedd ki. Agyhártyagyulladás ellen van oltás, a Lyme-kór pedig simán gyógyítható, szóval tök feleslegesen aggódsz. Ha ekkora problémát jelent ez, akkor ne menjél...
2014. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából a Lyme-kór ami miatt nagyon aggódok.
2014. aug. 7. 19:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha találsz magadban kullancsot és kiszedted, vehetsz tesztet és megnézheted, hogy van-e ijedtségre okod:

[link]

2014. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

100 %-os védelem nincs, de odafigyeléssel elég jól elkerülhető.

Nekem bevált még a Galaktiv Bio, babák és kismamák is használhatják. [link]

Sok helyen leírják, mit célszerű tenni, hogyan öltözködni, alaposan átnézni magad.

2014. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

7. vagyok

Nagyon fontos, hogy se a kullancs előtt megelőzésképpen, se közvetlenül utána ne kezdj el antibiotikumot szedni, még esetleges orvosi ajánlásra sem! Sajnos elég sok (de szerencsére egyre kevesebb) orvos sincs tiszában ezzel. A Lyme kórokozójára csak specifikus antibiotikumok jók, megfelelő dózisban és ideig alkalmazva. Ha túl korán, nem megfelelő gyógyszer kapsz, akkor elmaradhatnak a Lyme típusos tünetei úgy, hogy közben a kórokozó túlél, és esetleg évek múlva okoz - akkor már komoly - problémát.

Arról nem is beszélve, hogy a kullancs számtalan más betegséget is terjeszhet, akár kombináltan is, ezekre sem mindegy, hogy mit kap az ember.


Ha megcsípne a kullancs:

- Mielőbbi szakszerű eltávolítás (olvass utána). A feje nem baj, ha beszakad!!! Ne piszkáld ki, ki fog lökődni. A fontos, hogy a kullancs semmilyen módon ne legyen kínozva, piszkálva, potroha ne legyen megnyomva.

- A kullancsot őrzd meg jól zárható fiolában, mert a faja, fajtája utalhat az esetleges fertőzésekre, amit hordozhat.

- Ha elvégzed a kullancson a borellia-tesztet, abban a kullancs megsemmisül, ez esetben előtte fotózd le minél jobb minőségben.

- A kullancs helyét a kullancs eltávolítása után fertőtlenítsd le (Betadine). A nyálával átkerült kórokozóktól nem fog megvédeni, de lábán, testén számos egyéb patogén lehet. Az eszközöket, kezedet is fertőtlenítsd.

- A kullancs helyén piros duzzanat alakulhat ki, ez szinte mindig csak allergiás reakció, egy-két napon belül, ill. az esetlegesen beszakadt fejrészek kilökődésével elmúlik, tennivaló nincs vele.

- Innentől figyeld a csípés helyét. Ha a 7-30 nap közötti időszakban (jellemzően két hét múlva) PONTOSAN a csípés helyén piros folt alakul ki, ÉS KÉT NAP ALATT MAGÁTÓL NEM MÚLIK EL, akkor a Lyme diagnózisát igazoltnak kell tekinteni AKKOR IS, ha a folt nem nő meg min. 5 cm-re, ill. ha nem lesz kissé ovális, kokárda alakú (Ezzel sincs minden orvos tisztában). Ez esetben viszont haladéktalanul meg kell kezdeni a MEGFELELŐ antibiotikum kezelést.

HA a testen MÁSHOL, akár több helyen is kialakulnak a típusos bőrtünetek (min. 5 cm átmérőjű, gyűrű, kokárda alakú piros folt) akkor is igazolt a Lyme diagnózisa.

2014. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A kirándulás előtt 2-3 nappal szedj el polivitaplexet szedni. Ma már lehet más a neve,(patikákban ezt tudják) ez egy vitamin kombináció, aminek bőrtani hatása, hogy a bőröd szaga is megváltozik és mind a kullancsok, mind a szúnyogok ilyen szagú bőrre nem akarnak leszállni, és ebből a vérből nem kívánnak enni-inni. Ha még szúnyogriasztóval is befújod magad, akkor garantáltan nem érhet csípés!
2014. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mint minden, ez is alaposan túl van dramatizálva, csak azért, hogy el tudják adni a védőoltást. Én mindig többre becsültem a természetet a szobámnál, és sokat is vagyok kint. Míg otthon voltam, saját erdőm is volt, ahol naponta megfordultam. 14 kullancs volt a napi rekordom. Nem vagyok beoltva, de soha nem volt bajom tőlük.
2014. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!