Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyest a tetőtérben! Segítség!...

Nyest a tetőtérben! Segítség! Van rá megoldás? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Tegnap hajnalban nagy kaparászásra és futkározásra ébredtem a plafon felől jött a zajongás, szerintem nyest! Csak az a probléma hogy a ház tetőtér beépítéses és a szobám fölött hallottam az ólálkodást, de oda nem tudok felmenni mivel ott nincs padlástér, bemászni csak az ereszen keresztül a cserép alatt tud! Mit lehet tenni? Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy lehet így kiüldözni?

2014. dec. 9. 18:27
 1/1 emir72 ***** válasza:

Erre keress rá: "Állatcsapda XM". A gyártó honlapján részletes infót találsz, de telefonon is szívesen segít. (Ha nem éred el, kattints az "érdeklődés" gombra, és írj neki.)

Nálunk is megjelenik évente 1-szer (néha 2-szer is) egy-egy nyest a tetőtérben. Általában egy hét alatt megfogjuk, aztán vidékre költöztetjük!

Nem gond ha nem tudod feltenni a padlástérbe a csapdát, a kertben is be tudod fogni (pár macska befogása után). Nekünk a nyestriasztó nem jött be (ugyaninnen vettük, pedig próbáltak lebeszélni róla, csak olcsóbbnak, kényelmesebbnek tartottuk), kb. 8-10 hétig tartotta távol a nyestet, aztán néha megjelent, kb. 3 hónap után pedig minden éjjel - addigra megszokta a riasztó hangját.

Ha csak időlegesen akarod riasztani, akkor frissen vágott haj (vagy kutyaszőr) is megteszi, de nálunk ennek a riasztó hatása 3 sem hétig tartott, hiába cserélgettem hetente a kutyából kifésült szőrrel kevert hajcsomókat.

Van, aki szerint a padlásra tett, bekapcsolt rádió, vagy mozgásérzékelős lámpa is riaszt. Nekünk a rádió hatástalan volt a második naptól, a lámpát nem próbáltuk, de lehet hatásos. Egyik kollégám fagyállóval beinjektált tojással, majd csirkemájjal próbálta mérgezni (mi ezt nem is próbáltuk, szeretjük az állatokat), de nála az összes mérgezett kaja a ház mellett landolt.

2014. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!