Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen egérfogó jobb, és miért?

Milyen egérfogó jobb, és miért?

Figyelt kérdés
Többségben 2 márkát találtam. A The Big Cheese [link] és a PEST-STOP [link] amin csak riasztók vannak, de állítólag lehet venni a [link] oldalon, de ilyen niuncs, viszont találtam [link] ilyet, és itt PEST-STOP termékek vannak, úgyhogy gondolom ez lenne az. A Procter-Victor-ra [link] külön kiírják, hogy HACCP környezetben. Nem értem, mivel jobb, másabb mint a Multicatch [link] vagy a többi.

2014. dec. 22. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán humánus, de legalább hatékony. Legalábbis nálam ez hozta meg a várt eredményt.

[link]

2014. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kovpet ***** válasza:
35%

"Nem igazán humánus"


Nem hogy nem humánus, hanem kifejezetten állatkínzó.


"irtószermentes ragasztó"


Magyarul beleragad és napokig szenved a halála előtt mozgásképtelenül, amíg szomjan nem hal. Akiben vagy egy kis szikrája is az empátiának, az nem használ ilyet.

A többiek miatt meg be kellene tiltani.

2014. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem napokig, max. órákig.

Nem nagyon tud érdekelni az állatkínzás akkor, amikor a füstölt sonkát, meg a kolbászt rágcsálják ezek a kis szépséges kis tündibündi szőrmókok.

Nem azért vettem drága pénzen a húst, és nem azért kínlódtam napokig a füstölésével, hogy ezek az aranyos kis állatkák bekebelezzék az összeset.

Teszek az állatkínzásra !!! Magasról.

2014. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kovpet ***** válasza:
28%

Miért, mi lesz órák múlva?


Nem azt mondom, hogy saját magad etesd őket a sonkából, hanem azt, hogy a hagyományos egérfogóval csapasd le őket. Akkor (jó esetben) nem szenvednek. De legalábbis nem ennyit.

2014. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is ragasztó hozta várt eredmény .
2014. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Engem konkrétan azok érdekelnek inkább amiket linkeltem.

Amúgy aranyosak, de nem szeretem, hogy nem hallgatnak rám, és összeszarnak mindent. 1 macskám maradt, sajnos az okosabb, és vadászóbb elpusztult, meg csúcs, hogy amellett, hogy fogalmam sincs, honnan jött be, úgy el tud bújni, meg annyi hely van neki, 1 centi simán elég, és se én, se a macska nem látjuk, érjük el. Meg amúgy se szeretek cafatolni, meg az dögös lesz, meg véres, meg mocskos, meg a macska inkább élve enné meg. A ragasztóval nekem az a bajom, hogy nem használható fel akárhányszor. Most konkrétan az érdekel, hogy az összes közül, miért csak annál az egynél van az a HACCP? Külsőre ugyanolyan mint a másik, és az is 4-et tud. A többi billenős is ugyanolyannak tűnik, csak kisebb, vagy nagyobb. Mondjuk szerintem ezek okosak, és ügyesek, úgyhogy nehezen tudom elképzelni, hogy nem próbálna egy idő után kimenni, amit simán megtehet, ha lehúzza a lemezt, amihez elég helyet láttam, hogy beleakaszkodjon. Mert még ha úgy lenne, hogy feljebb emelkedik a lemez, mint a benti belmagasság az oké, de egy "szögvasban" van az egész. A dróthálósból pedig végképp nem hiszem, hogy nem megy ki. Értem én, hogy többnyire a falnál mennek, de nem mindig, és ezek ugrani is jól tudnak, és ügyesek is.

2014. dec. 22. 12:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, mi lesz órák múlva? "


Kis testű révén a tömeg/felület aránya lényegesen nagyobb, mint egy nagyobb testű élőlény esetében. Ezáltal folyamatosan mozognia kell, hogy fenn tudja tartani a testhőmérsékletét. Ehhez azonban energia szükséges, amit tápanyag útján visz be a szervezetébe. Ezt azonban nem tudja realizálni, amíg a ragacsban fürdőzik, sok tartaléka meg nincsen, mivel kicsi a tömege. Így lényegesen hamarabb kihűl, mint a nagyobb testű élőlények, amit elősegít az is, hogy a bundája megszívja magát a ragacs anyagával, kiszorítva onnan a levegőt, vagyis a bundájának hőszigetelő képessége is erősen csökken. Így órák alatt kihűl (persze a környezete hőmérsékletének függvényében), és nem szenved sokkal többet, mintha mérget enne.


A klasszikus mechanikus egérfogó gyorsabban öl, de nem biztos, hogy olyan helyen találja el az egeret, amelybe azonnal belepusztul. Láttam már olyan fogást, hogy a koponyája közepét találta el a lecsapó keret, az egérnek kifröccsent egy kis vér az orrán, de előbb halott volt, mintsem a vércsöppek földet értek volna. De láttam már olyan fogást is, amikor az egérnek a két hátsó lábát meg a farkát találta el a lecsapó keret, és métereken keresztül rángatta maga után az egérfogót, míg fel nem adta. Ez esetben ugyancsak a kihűlés végzett a szerencsétlennel.


Van azonban egy egérfogó-fajta, amelyik egy lyuk egy fadarabban, amely elé cérnával van felkötve egy felfelé rugós acéldrótszál. A cérna egy keskeny vájaton van átfűzve, és mögé, a lukba van téve a csali. A csalihoz csak úgy fér hozzá az egér, ha elrágja a cérnát, viszont ehhez be kell dugnia az acéldrót-hurokba a fejét. Amikor elrágja a cérnát, akkor az acélhurkot az acélszálban tárolt energia felrántja, és az esetek nagyobb részében ezzel el is töri az egér nyakát, kisebb részben "csak" megfojtja az egeret. De egyik esetben sem szenved annyit, mintha ragacsban heverészne órákig, vagy a lecsapó keret törné el a gerincét vagy hátsó lábait. Szerintem ez az egérfogófajta az egyik legbiztosabb és leghumánusabb megoldás az egér likvidálása szempontjából.

2014. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk többször is volt és minden mechanikus csapdát bevetettünk, de a lehelyezett műanyag, fa és fém egérfogók helyett a legegyszerűbb és legolcsóbb módszer vált be:

Egy üres virágcserepet lefordítunk, feltámasztjuk egy fél dióval, ami befelé van fordítva és az egérke szépen be fog menni a cserép alá, hogy megdézsmálja a dió belsejét. Mikor kilöki, csapdába esik a cserépben és tetszés szerint gondoskodhatunk jövőjéről.

2014. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért jó lenne részletezni a nem beváltakat. Attól, hogy azok közül egyik se vált be, nem biztos, hogy nincs ami jó. Az anyaga aztán nem sokat számít.
2015. jan. 1. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Azok is jók, amik a kereskedelemben kaphatóak, de az egerek valamiért azokkal szemben már kétszer is a cserepet választották. Ezért is osztottam meg, mint javaslatot, mert működik. De részletezem a többit.


A műanyag ilyen, de még nem volt vele kapás, bár most állítottuk fel első ízben:

[link]


A fém egy jól ismert szerkezet, működik.

[link]

2015. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!