Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rózsalugas készítéséhez...

Rózsalugas készítéséhez melyik a jobb a 12-es négyzetacél vagy a 10-es négyzetvas, esetleg a 8-as szögvas?

Figyelt kérdés
Kovácsoltvas rózsafuttót szeretnék készíttetni, tartósat és jót, mert öreg, erős rózsabokraim vannak, amik alatt az egyszerű acél futtatók meghajoltak, szétjöttek. Több árajánlatot is kaptam kovácsoktól, de nem tudom mi a különbség az anyagok között? Régen milyen anyagból készítették hogy olyan jó erős és tartós volt?

2014. jún. 25. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A négyzetvas és a szögvas is hengerelt termék, tehát abból nem lesz kovácsoltvas sose.

Szerintem bízd a mesterekre, milyen megoldást választanak, mert a futtató szerkezetétől is fut, hogy milyen profil és keresztmetszet kell hozzá. Ha meg se nézték a lugast, úgy adtak ajánlatot, akkor el is felejtheted őket, csak a pénzedet akarják, ha meg mégse bírja a terhelést, akkor majd mondják, hogy persze hogy nem, ez nem arra van kitalálva.

Helyszíni felmérés és írásos garanciavállalás nélkül ne fizess senkinek.

2014. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!