Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mi lehet a falpenész oka...

Mi lehet a falpenész oka jelen esetben és mit tegyek ellene? Tartós módszerre lenne szükségem. Rendezzük át a szobát?

Figyelt kérdés
A szobámban még sosem volt penész, de ma elhúztam a faltól az ágyat mert mögé esett egy plakát és akkor láttam meg, hogy a sarok tele van fekete penésszel. Pedig elmaradtunk a faltól valamennyire és a fűtés is az én szobámban a legjobb, viszont a sarok amiben az ágy van a ház szélén van és nincs mellette másik szoba. Eléggé kétségbe vagyok most esve, mert egyrészt káros másrészt undorító és a hideg kiráz, hogy hónapokig emellett aludtam. Korábban más elrendezés mellett nem volt penészes a fal, mondjuk akkor nem is volt ott semmi. Segítsetek légyszi :(

2015. jan. 27. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A penész oka az, hogy az ágy mögött nem kering a meleg levegő, így hideg marad a fal, és a bejutó pára lecsapódik rajta. A vizes fal meg egyet jelent a penésszel.

Vagy átrendezed a szobát, vagy csökkented a páratartalmat a szobában, ha magas, vagy akár egy leselejtezett szőnyegből vágott darabot is odaszögelhetsz a falra, ami nem engedi találkozni a hideg falat a párával.

2015. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

A penész a párától lesz. Pl. a mi házunkban sosem volt penész sehol, de mióta leszigeteltettük a házat, azóta félévente le kell szedni a penészt.

Pl. a vályogházakban azért nem penészedik a fal, mert azokon nincs szigetelés, a falba belülről bemegy a pára, kint a szabadba meg kimegy. A vályogtégla ilyen, átereszti a párát. Persze ha leszigetelik, akkor az is penészedik, arról nem beszélve, hogy évtizedek után összedől.

Olyan is van, hogy ha (mint írtad is) külső fala van a szobának, akkor kint hideg van, bent meg meleg, így a pára lecsapódik a falon. Ez főleg télen van.

Olyan is van, hogy ha nagyon szorosan a fal mellé állítunk bútort, akkor ott is megjelenik a penész, de ez is a pára miatt van (hogy ott megreked); de szerintem ez ágynál pont nem nagyon fordul elő. Inkább csak pl. majdnem plafonig érő szekrényeknél.

Na, most hogy rövid előadást tartottam a penész mibenlétéről (hehe...) azt lehet csinálni, hogy minden nap ki kell szellőztetni (ha fürdőszoba, konyha, akkor naponta többször is) és a már megjelenő penészt le kell fújni, takarítani penészirtó szerrel. Én próbálkoztam sólámpával (azt olvastam, hogy az használ), de csak annyit értem el vele, hogy a sólámpa alatt állt a víz, de a penész ugyanúgy előjött. Mást nem nagyon tudsz csinálni.

2015. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen nem tudok mást csinálni átrendezni mégsem nagyon lehet, most azt csináljuk h lefújjuk penészirtóval és még néhány cm-rel elmaradunk kb 10el sólámpám nekem is van de nem gondoltam, hogy ilyen célzattal használom, csak attól félek ilyenkor h beteg leszek, meg tönkre mennek a cuccaim pl. könyvek, ruhák bár csak ez az egy fal ilyen kényes.... Köszönm az eddigi válaszokat mindenkinek megy a pozitív!
2015. jan. 27. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás van csupán , csökkenteni kell a páratartalmat ,amit mi is csinálunk , és azóta egyáltalán nincs penész. Vettem egy páramentesitő gépet, igaz nem olcsó ,de rendkivül hatásos és eredményes. Egy éjszaka a miénk 5 l vizet vesz ki, de van ennél nagyobb teljesitményü is. Ez a hűtő ,ill. klimáknak a kondenzációs hatását használják fel, és állitom nem bovli.
2015. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. hozzászólótól kérdezném, hogy nyílászárócsere is volt-e a hőszigeteléssel együtt?
2015. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bence_ ***** válasza:

Kívülről van mód a hőszigetelésere?

Az lenne a megoldás arra, hogy a fakad ne hűljön pára (harmat) pont alá.

2015. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

2-es vagyok. Nyílászáró csere nem volt, ugyanazok a fa ablakok/ajtók(tokok) vannak, mint régen.

A mi házunk kívülről van leszigetelve. Én úgy tudom, hogy belülről leszigetelni nem nagyon lehet, mert ha belülről leszigeteled, akkor a hideg/pára kintről ugyanúgy bemegy a falba, és lecsapódik a belső szigetelés meg a fal között. Akkor ott lesz a penész, illetve ott állandóan vizes lesz, nem tud kiszellőzni, tehát kárt szenved a fal egy idő után. De abban nem vagyok biztos, hogy ez minden esetben/faltípusnál így van e.

2015. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha tavasszal kifestenénk megint és adnánk olyan adalékot a festékhez ami meggátolja a penészesedést az hosszútávon mennyire hasznos? Akkor sem lesz penész ha párás a levegő?
2015. jan. 28. 17:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Nehezebben fog penészedni, de egyik féle sem csodaszer.

Mi már igen sokat kipróbáltunk.

2015. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
85%
2-es vagyok. Kenheted akármivel, ha pára van, penészes lesz.
2015. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!