Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mennyire kell félnem hogy...

Mennyire kell félnem hogy hozzánk is átjönnek valahogy? Nagyon erős a fóbiám, megköszönném a hozzáértő válaszokat!

Figyelt kérdés

Most költözünk be 1 hónap múlva a leendő otthonunkba, izgatottak vagyunk és várjuk az albérletmentes időszakot, erre meg tegnap megállít a kedves leendő szomszéd idős bácsi hogy felettünk lakó panaszkodott hogy csótányok vannak nála ezért keressem fel a közös képviselőt az írtás miatt de nem volt otthon tegnap.

Ebbe a lakásba édesanyám lakott ő azt mondta nem találkozott soha csótánnyal a lakásba, persze írtásba mi is belemegyünk jobb megelőzni, de még is szó szerint már most szorongok hogy mi van ha átjönnek? Rettentő erős rovarfóbiám van,egy szúnyogtól be tudok hisztizni, de egy darázs vagy nagyobb bogártól pánikrohamom lesz, kisbabát tervezünk párommal én nem akarok félelembe élni.

Amúgy a lakást 2 éve teljesen lerombolták és újrafalazták,vezetékelték,festették,csempézték stb tehát új állapotban van, még is ha a felettem lévő lepukkant akkor hiába az írtás?? És ha valaki nem engedi be az írtókat?

Egy régebbi társasházi lakás 2. emeletéről van szó.


2015. febr. 19. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Panel vagy tégla szerkezetű lakásról van szó és hány szintes összesen? 10 szintes lakásoknál, ahol használják a szemétledobót, a szemetes helyiség nem megfelelő takarítása esetén lekerülhetetlen, hogy hozzátok is beköltözzön.

A legjobb tudomásom szerint, panel lakásban ha egy helyen csótány van, akkor minden lakásban lehet. És nem garancia, hogy nem találkoztatok vele, mert a csótányok éjjel aktívak, ha már felkapcsolod a villanyt azonnal elbújnak.

Rendszeres irtásra van szükség MINDEN lakásban.

2015. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 emeletes tégla lakás, szemétledobó meg hasonló nincs,elég messze van a kuka a bejárattól. Hol tudnak bejönni ezen kívül hozzánk? Rések,repedések nincsenek mert szinte mondom 2 évesek a falak annyira újak.
2015. febr. 19. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Felejtsd el, ilyen nincs, hogy nem tudnak átjárni, mert épek a falak. Amelyik házban van, ott minden lakásban van. A rendszeres irtás sem tünteti el őket teljesen, de ritkít, ami azért jó. A fóbiádat sajnos kénytelen leszel legyűrni.
2015. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ahol vannak, ott bárhova mennek.

De ez nem tragédia (nyilván undorodik tőlük az ember, ezt mondjuk megértem): irtani kell őket. Az pedig gyakorlatilag rutin az ilyen házakban. Igenis hívjatok szakembert, ha rendszeresen megteszitek ezeket az óvintézkedéseket, akkor nem fogtok napi rendszerességgel csótánnyal találkozni.

Elvétve egy-egy pedig sajnos így is, úgy is előfordulhat, ez mondhatni tényleg természetes.

Pont olyan, mint családi házakban, hogy vannak pókok, vagy néha bemegy egy-egy hangya.

2015. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10 emeletes panelban élek. 3 havonta jön a bogárirtó. Amikor beköltöztem,minden vizes csatlakozást beporoztam Piretrinnel. A csövek , amik lejönnek, vagy felfelé mennek, mind el vannak dugaszolva cementtel. Bogár nálam nincs.
2015. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nevetséges, hogy lenne már természetes a csótány?? Eddig összeszámolva 8 lakásba laktam már költözések miatt, jó ebbe az albiba voltak nyáron hangyák, jöttek a macskakajára amit szétszórt de megoldottam, egy szem nem jött elő többet.

Nekem ne mondjátok hogy hopp egy csótány jól van semmi baj, mit kérsz ebédre párbeszéd normális egy családba?? Vagy az is normális lenne ha patkányok lennének a lakásba? Eszem megáll..

Főleg ez a vicces hogy írtás ellenére 1-2 normális:D Nem nem normális, elárulom tévedésbe éltél akkor eddig. Kérdésem arra irányult hogy a francba jönnek ezek be?? Mert nekem ne mondjátok hogy szuperhősök és átmennek a falon? Kádon meg elég kicsi a a lefolyó lyuk, akkor hol? Meg hol vannak csövek amit lefújtál utolsó?

2015. febr. 19. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hogyan juthat be a lakásba?

Sajnos egy nagy tévhit, hogy takarítással megelőzhető a csótány megjelenése. A legtöbben csak akkor látják csak be, hogy ez tévedés, mikor a saját bőrükön tapasztalják meg ezt a problémát.

Viszonylag nehéz a megjelenésük ellen óvintézkedéseket tenni, hisz aktív és passzív úton is megfertőzhetik a lakásunkat. Az aktív út azt jelenti, hogy a csótány a saját lábán jön a mi lakásunkba. Átjöhet a szomszédból, a pincéből, télen a hideg utcáról be a melegbe, vagy épp nyáron a forró levegő miatt a hűvösebb lakásba. De egy közeli építkezés során történő csatornamegbontás miatt is elözönölhetik a lakást a csótányok.

Mivel ilyen szinten leszigetelni a lakásokat lehetetlen, megelőzésre csak a közösségi összefogás alkalmazható. A társasház folyamatos rovarirtásra. Illetve a lakás folyamatos csótányirtása.

Sajnos passzív úton is megtelepedhetnek. Ez azt jelenti, hogy valamilyen úton módon mi magunk visszük a lakásba. És, hogy ez mi lehet? Szinte bármi!Nem lehet egyértelműen megmondani, hogy mivel lehet behurcolni.

Lehetnek petetokok csomagolt élelmiszereken, de kihozhatnak egy Tv-t a raktárból úgy is, hogy annak a dobozába a csomagoláskor belekerült egy megtermékenyített csótány. Rengeteg variációja lehet, de nem kell kétségbe esni. Ez nem azt jelenti, hogy mostantól nagyobb veszélynek van kitéve."

2015. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A házban a vezetékek mentén közlekednek és képtelenség kizárni őket. Ahol a csap alatt a konyhában, fürdőben jön a vezeték, kell fújni/szórni szert, a szellőzőnél és az ajtónál. A csótányirtó is itt fújkál. Ha minden lakásban ez megtörténik, nem valószínű hogy látsz majd csótányt.

Mindig zárd el az ételt, ne hagyj maradékot a pulton, földön morzsát. Ne legyen sok lomod a szekrénybe zsúfolva (régi ágynemű, ruha) de régi bútorban is fészkelhetnek. Gyakran vidd ki a szemetet, főleg az ételmaradékost.

Egyszer laktam egy lakásban (10 emeletes társas) elég volt hogy egy lakó nem engedte be a csótányost és mindig megjelentek előbb-utóbb. Egyszer éjjel mentem inni, nyitom a csapot, hát ott figyel rajta egy kis cukiság.. Azóta mindig megnézem a csapot, poharat, mindent, hogy nincs-e benne valami, pedig nem vagyok pánikolós és ez már vagy 5 éve volt, nem is ott lakom :)

2015. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát beszéltem az egyik szomszéddal le van zsírozva hogy mindenki be fogja engedni az írtókat, annyi utasítást kaptam hogy a nagyszobaajtót csukjam be, mivel a fürdőbe, a konyhába és a lépcsőházba fognak írtani, gondolom hogy ne menekülhessenek be nagyszobába, így akkor ha mindenki beengedi és sikeres lesz az írtás nagyon remélem akkor van esélyes hogy nem lesz nálunk csótány??

Nagyon gáz hogy első saját lakás, örülnöm kéne, erre rettegek a költözéstől, pl egész délután csótányos topikokat olvastam kezd már most beteges lenni a félelmem.

Nos tehát ha meglesz írtás, rendbe tartom a lakást, nem látok csótányt kell még félnem hogy lesz? Ha ne adj Isten látok is majd egyet akkor mit csináljak azon kívűl hogy kisebb szívrohamom lesz, olvastam hogy agyontaposni nem szabad mert rögtön kieereszti akkor a petéit. Rögtön hívjuk újra az írtókat?

2015. febr. 20. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb irtós cégnél lehet szerződést kötni. Általában 3 havonta jönnek ki.
2015. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!