Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Virágzásban mivel permetezzek...

Virágzásban mivel permetezzek ha nem akarok felszívódó szereket használni. Ha a dithane-t is ki akarnám hagyni mint kontakt szert marad opció egyáltalán? Legjobb lenne vegyszer nélkül a virágzásban is védeni valahogy a gyümölcsfákat.

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a virágzásban nincsenek levelek, vagy alig, emiatt valóban nem érdemes felszívódó szereket alkalmazni.

Én a rezet kedvelem, mert sikerrel alkalmazom (nyilván a lisztharmat kivételével) az összes gombás és baktériumos fertőzés megelőzésére.

Az interneten rendesen utánanéztem a tribázikus rézszulfátot tartalmazó, mikronos szemcseméretű rézkészítményeknek. Ezeket a szereket még a rézérzékeny őszibarackon (sőt nektarinon) is perzselés nélkül alkalmazom, mert a savas rézszulfát 100%-ban le van semlegesítve, a szemcseméret pedig a kolloid tartományban van, mikrométer nagyságrendű. Perzselést nem okoz. Ökológiai termesztésben is engedélyezett.

Már két éve virágzásban tafrina, monilia, baktériumos betegségek ellen a Cuproxat FW szerrel (20 ml /10 liter permetlé) védekezem, az egész gyümölcsöskertemben. [Alma, körte, szilva, őszibarack, nektarin, kajszi, birs, meggy]


Sajnos virágzásban muszáj a gombák ellen permetezni megelőző jelleggel, mert ha ekkor éri kártétel a gyümölcsöst, az később már nem gyógyítható. Persze a szerencse is szerepet játszik, nyilván permetezés nélkül is meg lehet úszni, kedvező időjárási körülmények, ill a kert kedvező fekvése esetén.



[link]

2015. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kontakt szerrel az a baj, hogy virágzásban legalább háromszor kell alkalmazni, ha meg akarod védeni a sárgabarackot meg a meggyet a virágmonília ellen. Mivel hogy nem egyszerre nyílnak a virágok, és amit nem nyílás után azonnal permetezel, annak vége, ha nem egy különösen száraz és forró tavaszunk van.

Ezzel szemben egy jó felszívódó szer már egy nyílás előtt álló virágba is be tud szívódni annyira, hogy jó eséllyel megvédi pár napig, ameddig aktív a bibéje.

2015. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a Cuproxat előtti korszakomban a felszívódókkal való védekezéskor is 3 alkalommal permeteztem virágzáskor, egyszer a kezdetén, egyszer közben, és egy alkalommal sziromhulláskor. De élt bennem a kétely, hogy mivel a levél és a virág biokémiai működése teljesen eltérő, és ami a levélen valóban felszívódó szer, az a virágszirmokon vajon felszívódik-e egyáltalán? És nemegyszer tapasztaltam, hogy erős fertőzési nyomás esetén még ez a három alkalmom is kevésnek bizonyult.


A sziromhulláskor végzett permetezéskor már a Cuproxat mellé én is teszek felszívódó szert, az őszibarackhoz elsősorban Chorus-t, a többieknek Topas-t.

2015. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor gyakorlatilag a virágzást cuproxat-al is végig lehet csinálni?

Van itthon már mert nekem is ez tűnik a legjobb megoldásnak. A réz a legjobb gombaírtó ez tény az öregek csak azért nem tudtak peremetezni vele állandóan mert megégette a növényeket. Most viszont van már pár tribázisú réz ami viszont nem perzsel annyira. Nekem is ezt a 20ml/10 litert mondták. Annyi hogy virágzásban félek használni de már más is modnta hogy mehet.


Akkor igaz?

2015. márc. 20. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, igaz!

Én annakidején itt olvastam róla: [link]

És két éve álltam rá, de nagyon elégedett vagyok. Valóban, ahogy a kettes válaszoló is mondja, kell 3-4 alkalom, különösen, ha több különböző fád van, ugye mindig virágzik valami 2-3 hétig. És ugye a lisztharmat kivételével minden gombára és baktériumos betegségre jó a Cuproxat.

Ebben tribázikus rézszulfát van. Egyrészt tökéletesen le van semlegesítve, nem perzsel a szabad kénsav tartalma. Másrészt a szemcseméret a 10-100 mikronos tartományba esik. Kicsi lesz a rézterhelés. És nem bántja még az őszibarackot, és a nektarint sem!

Van ennek a szernek egy testvére, a Bordói lé+kén NEO sc.(régebben FW, majd NANO, most NEO) ebben is tribázikus rézszulfát a réz, de van mellette 60 mikronos szemcseméretű kén is. No ez még lisztharmat ellen is véd, ez a tökéletes kontakt kombináció.

Amikor már kifejlődtek a hajtások és a levelek, akkor a felszívódókról néhány permetezés erejéig erre szoktam átállni. Az az egy-két tőke Othello szőlőm nem szereti a kéntartalmát, de a málnától a pöszmétén át, az almát, körtét, meggyet, őszibarackot, nektarint, kajszit, birset, szőlőt, rózsákat, uborkát, paradicsomot, paprikát, szóval mindent Bordói lé+kén NEO-val permetezek meg.


Virágzásban még a kéntartalma miatt féltem tőle, és csak egy meggyfán tettem próbát tavaly, de semmi problémát nem tapasztaltam.


De a Cuproxatot minden fán kipróbáltam virágzásban és bevált, nem perzselt a 20 ml/10 liter dózis.

2015. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De élt bennem a kétely, hogy mivel a levél és a virág biokémiai működése teljesen eltérő, és ami a levélen valóban felszívódó szer, az a virágszirmokon vajon felszívódik-e egyáltalán? "


A Folicur adatlapján azt ajánlják, hogy egyszer fehérbimbós állapotban, egyszer sziromhulláskor permetezzünk.

Tehát már a kinyílatlan szirmok is felvesznek annyi szert, ami elég a sziromhullásig.

2015. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!