Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen betegség lehet ez az...

Milyen betegség lehet ez az almafán és milyen szerrel lehet védekezni ellene virágzás közben?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hete megejtettem a tavaszi lemosópermetezést, azóta jónak tűnt a helyzet, de a virágzás kb 3. napján a képeken látható porszerű nyomot találtam a hajtások végein. Ha biogazdaságban használható szert is tudtok ajánlani, azt külön köszönöm.

[link]

[link]

[link]

[link] [link]



2015. ápr. 28. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Lisztharmat.

Ágon, levélen, virágon és gyümölcsön is megjelenik. A fertőzés már kora tavasszal észlelhető: a hajtások végén fehér bevonat látható, majd a leveleken is. A gyümölcs hálósan parássá válik.


MEGELŐZÉS - VÉDEKEZÉS


- ellenálló fajták telepítése

- permetezés szirombimbós állapottól intenzív hajtásnövekedésig (április vége - június közepe)

2015. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kén.
2015. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony lisztharmat a javából.


A Thiovit Jet ( [link] ) biogazdaságban is alkalmazható. Vagy ha egyéb betegségek ellen is védekezni szeretnél (varasodás, monília stb.) akkor használd a Bordói lé + kén NEO sc. szert 0,25%-os töménységben (25 ml/ 10 liter permetlé). Tribázikus rézszulfátot tartalmaz, virágzásban is alkalmazható, és biológiai termesztésben is alkalmazható.

Ez utóbbinak jobb az esőállósága, mint a Thiovitnak. De ezek kontakt (nem felszívódó) készítmények.


Almában amúgy az intenzív hajtásnövekesés időszakában az időjárástól függően szükség lehet felszívódó szerek alkalmazására is, mint például az Alfa-Solo, Topas, Score. Mert a kontakt szerek a hajtásnövekedés közben csak a megpermetezett részeket védik, a frissen nőtt (betegségre legfogékonyabb) hajtásvéget már nem.

2015. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindhárom választ. Mindegyik sokat segített a nézelődés irányát tekintve.

A harmadik válaszadónak külön köszönöm a precíz választ. Délután meg is veszem az elsőként ajánlott felszívódó szert és holnap, ha már nem kell esőtől tartani, kiszórom.

2015. ápr. 28. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,van-e "ismeretséged",mert ez II kategógiás,lakosságnak nem adnak,de ez is nagyon jó szer. Ami nagy előnye,hogy kimondottan jó a konyhakertbe is,én pl. ezzel védem az uborkát,tököt.

[link]

2015. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!