Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mitől vizes/penészedik a fal?

Mitől vizes/penészedik a fal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Fürdőszobában a penész kezdett elterjedni, amit kezelek penészirtó szerrel. Sajnos azért terjed, mert magas a páratartalom, de nem tudom miért. Rendszeresen szellőztetek, de még így is magas a páratartalom, még úgy is, hogy nem fürdünk, zuhanyzunk. A ház kívülről szigetelve van, a penészedés kb. 6-7 éve jelent meg. A ház 33 éves kb.

Mit tehetnék a párásodás/penészedés ellen?



2015. máj. 22. 20:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem, hogy régi, fa ablakok vannak, amik nem is zárnak olyan jól.
2015. máj. 22. 20:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet kapni párátlanító berendezéseket, és egyszerű párátlanító cuccot is, amit szerelni sem kell, csak lerakni valahová (és követ cserélni benne). A Tescoban is vannak.


Pl.:

[link]

[link]

2015. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Mivel azért utána olvastam a témának az utóbbi időbe, így tudom, hogy vannak ilyenek. Ez is egy megoldás lehet.

Csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy évekig nem penészesedett, nem vizesedett a fürdő, most meg folyamatosan, még rendszeres szellőztetés mellett is.

2015. máj. 22. 20:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Az időjárásunk miatt penészednek könnyen a dolgok. Régen nálunk se volt penész, most meg kénytelenk vagyunk használni páraelnyelőt.
2015. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs rejtett csőtörés valahol?
2015. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nincsen, máshol nem jelentkezik erre utaló jel.
2015. máj. 22. 20:47
 7/13 anonim ***** válasza:

esetleg rossz az alsó szigetelés.

vagy, eddigi sok párát elnyelte a fal évekig, és most eléggé telítődött, ez a mennyiség pedig a szigetelésen már nem tud átmenni, így a fal ezt kénytelen visszafele a fürdő fele leadni, ahol amúgy is párás a környezet.persze ez függ a határoló falaktól, hogy mennyi a külső és belső fal.

ebben az esetben a külső falat ki kellene szárítani, lekenni folyékony fóliával és erre festeni ill. csempézni. így pára már nem megy bele, csak a belső falakba, ill a levegővel meg kiszellőzik.

2015. máj. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az emeleten van a fürdő, így az alsó szigeteléssel se lehet gond.

Viszont amit leírtál az lehetséges, köszi! :)

2015. máj. 23. 10:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a födém nincs jól szigetelve, és tipikus hiba, hogy a fal-födém szigetelés nincs összedolgozva és beindul a penész...

A normál szellőztetés sokszor nem hatásos, pláne ha a az ablak és a mennyezet között magas "légzsák" van, ott megül a pára. A mennyezeten kivezett kis ventillátoros szellőzés kellene.

2015. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 vagyok. egy beépített ventilátor sokat segítene a légcserén.
2015. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!