Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A csemegeszőlőt virágzásban...

A csemegeszőlőt virágzásban milyen szerrel permetezzem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Virágzásban levő növényt eleve nem permetezünk.
2015. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor pár betegségre (peronoszpóra, lisztharmat és szürkepenész) +molyra is jóval fogékonyabb/érzékenyebb a növény tehát bizony hogy szoktuk permetezni (főleg az erre érzékenyebb fajtákat)! gazdaboltban ajánlanak szert,pl.Thiovit Jet stb. (felszívódó+kontakt).
2015. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megbízható szerek még: Quadris,Eclair,Chorus 50 WG,Dyanil,Dithane m45 és még van pár csak hirtelen nem jut eszembe.
2015. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Gombaölőszerekkel bizony virágzásban is kell permeteszni, a moníllia főleg akkor fertőz. Természetesen figyelembevéve a méhek védelmét.
2015. máj. 24. 11:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Ridomil Gold-al.
2015. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A Ridomil Gold igen kiváló szer, én is szeretem minden kiültetett palántát megfújom vele, de sajnos szőlőben a liszthatmat ellen teljesen hatástalan. Peronoszpórás mondjuk nem lesz, az tutti. De csak magában nem alkalmaznám.
2015. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó szer amit itt felsoroltak, a rezisztencia végett váltogatni kell mert egy idő után csökkenthet a hatásuk, elm. mindegyik veszélytelen a méhekre tehát lehet nyugodtan permetezni.
2015. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én most Ridomilt (a rézmentest, mert az azért virágra mégse) akarok keverni Topas-zal.

Azt még nem tudom, levéltrágyát merjek-e hozzájuk tenni.

2015. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én úgy oldom meg általában hogy másnap külön lefújom levéltrágyával,(persze tudom ültetvénynél ez nem érné meg), a Wuxal Super keverhető talán a legtöbb szerrel mondjuk.
2015. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy bár nem túl sok szőlőm van, de egyik hely sem itthon, meg nem is túl közel. Összekeverve meg nem tudom, nem fog-e égetni, több dolog keverésénél fennáll a lehetőség.
2015. máj. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!