Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet megvédeni a...

Hogyan lehet megvédeni a káposzta palántákat az apró fehér lepkéktől?

Figyelt kérdés
Már többfajta rovarölővel is próbálkoztam nem nem sikerült kiirtanom. Rengeteg apró, fehér lepkék vannak a káposztán. Hogyan szabaduljak meg ezektől a kártevőktől?

2015. jún. 3. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos hogy teljesen eltűnjenek kb. "agyon" kell permetezni a növényt,amit a legtöbben inkább nem csinálnak mivel nem ér annyit, Decis/Mospilan(vagy actara)/karate szereket váltogatva 5-8 naponta. Ha néha permetezed akkor max. tizedelni lehet az állományt.
2015. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve van természetes ellenségük méghozzá a fürkészdarázs, ezeket árulják is nagyobb gazdaboltokban kimondottan liszteske ellen.
2015. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én káliszappanos lemosóval szoktam,valamennyire az is segít.
2015. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rovarölők általában a felnőtteket viszik, a Dimilin a lárvákat. Együtt kell használni a kettőt, jó sok tapadásfokozóval és erős porlasztással, mert különben lepereg a levelekről.

De persze lehet több alkalommal csak a felnőttek ellen menni, mielőtt letojnak, pl. én Mospilant használok.


Az a baj szabadban, hogy rengeteg gyomon is megél ez az üvegházi molytetű (vagy liszteske) nevű állatka, és hiába takarítod le a káposztádról, a gyomokról visszatelepszik.

Nincs mit tenni, mint szorgalmasan permetezni.

2015. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!